Burcu Güneş 20. Sanat Yılını Yeni Albümüyle Kutluyor!

Pop müziğin sevilen isimlerinden Burcu Güneş, 20. sanat yılını “kariyerimin en özel albümü” diye nitelendirdiği ‘Anadolu’nun Güneşi’ isimli yepyeni projesiyle kutluyor!

 

Albümünde Neşet Ertaş’ın ‘Sen Benimsin’, ‘Nar Danesi’ ve ‘Bahça Duvarından Aştım’ bestelerinden, Karacaoğlan’ın ‘Üryan Geldim’ine kadar uzanan sanatçıya; Nesimi’ye ait ‘Minnet Eylemem’ türküsünde Selda Bağcan, ‘Deniz Üstünde Fener’ türküsünde ise Selçuk Balcı eşlik etti. Aranjeleri Levent Güneş, Ender Akay, Sunay Özgür, Engin Arslan ve Onur Özçelik imzası taşıyan eserler, özünü koruyarak oluşturulan etnik dünya müziği düzenlemesiyle dikkat çekti.

 

Fransa, Almanya, Belçika, Finlandiya, İngiltere, Amerika başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede satışa çıkan albümde 12 türküye yer veren Güneş: “İçimden bir ses uzun zamandır türkü albümü hazırlamam gerektiğini söylüyordu. Özümüzü hatırlamaya gereksinim duyduğumuz bugünlerde evrensel olan türkülerimizin Türkiye’nin yanı sıra başka ülkelerde de bu kadar yaygın dinlenmesinden dolayı gurur duyuyorum. Benim için dönüm noktası olacak.” şeklinde konuştu.