Canan Sağar İkinci Solo Albümüyle Karşımızda!

Canan Sağar, ilk solo albümü ‘13’ ile 2014 yılında dinleyiciye ‘merhaba’ demişti. İki yıl aradan sonra ikinci solo albümü ‘Kalbim’ Fono Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı! İlk albümünde olduğu gibi toplumsal sorunlardan, insana dair bir çok tema bu albümde bir araya toplandı.

 

Albüme adını veren ‘Kalbim’ şarkısının söz ve müziği kendisine ait. Bu şarkı, insanın içindeki yalnızlığı ve yaşanılan her şeyden sonra eni sonu bir yalnızlığın beklediğini vurguluyor. Her ne kadar hayatın gerçekleri çoğu zaman acı olsa da onları göz ardı etmeden yaşamak gerektiğini hissettiriyor.

 

Toplamında 8 şarkıdan oluşan bu albümde beş şarkının müzikleri ve altı şarkının sözleri sanatçının kendisine ait. Diğer söz ve müziklerde Alp Murat Alper, Cemil Gülüm, Genco Özkan ve Dostalim Yaşar’ın imzaları var. Albümdeki şarkıların çoğunun düzenlemesi Tamer Süerdem ve İlker Yurtcan yaptı, ‘Yan Koca Dünya’nın düzenlemesi Okay Barış, ‘Kayıp’ın düzenlemesi Nihad Jemsher ve ‘Yavrucak’ın düzenlemesi Ali Bayar’a ait.

 

Usta müzik emekçilerinin yer aldığı albümde çocuklara seslenen iki şarkı var: ‘Taş Atma Çocuk’ ve ‘Yavrucak’. Bu şarkıların ana teması çocukların korkusuz ve özgür yaşadığı bir dünya özlemi…

 

Canan Sağar bu albümde de bir çok duyguya farklı melodiler ile yer veriyor, ‘dost yarası’ ile kanayanlara, ‘yan koca dünya’ ile dünyanın derdinden usananlara, ‘kayıp’ ile kendini arayanlara ve ‘kalbim’ ile en sonunda bekleyen yalnızlık duygusunun izleriyle dinleyiciye sesleniyor.

 

Albüm İçeriği

1 – Taş Atma Çocuk
Söz & Müzik: Canan Sağar

2 – Kalbim
Söz & Müzik: Canan Sağar

3 – Bir Başka Haziran
Söz: Cemil Gülüm
Müzik: Alp Murat Alper

4 – Yan Koca Dünya (Düet Alp Murat Alper)
Söz: Canan Sağar
Müzik: Alp Murat Alper

5 – Dost Yarası
Söz & Müzik: Canan Sağar

6 – Oyuncaklarım
Söz & Müzik: Canan Sağar

7 – Yavrucak
Söz: Dostali Yaşar
Müzik: Canan Sağar

8 – Kayıp (Düet: Genco Özkan)
Söz: Canan Sağar
Müzik: Genco Özkan