Çek Bir Cover !

muzrad_hande-findik-kose-yazarlari

 

Hayatımız bir anda değişebiliyor ve o andan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmuyor. Yaşımız daha küçükken hep büyümeyi yani bir şekilde hep gelecek denen şeyin gelmesini bekliyoruz. Halbuki beklerken başımıza gelen şey hayatın ta kendisi. Bunu da büyüyünce anlıyoruz ve eskiyi özlemeye başlıyoruz. Nerede o eski bayramlar, ah eskiden aşklar böyle miydi? gibi cümleleri ne çok kurduk ne çok duyduk. Konu müzik ya da radyo değil mi?

 

Bütün bunlardan neden bahsettin derseniz son dönemlerde Türk Pop Müziği’nde yaşanan da aynı diye düşünüyorum. Neredeyse her Popçunun bir cover şarkısı var. Halbuki Pop Müzik dünyası 90’larda ne kadar üretkendi. Ne harika şarkılar girdi hayatımıza o günlerde ve hala çıkmadılar. Böyle giderse her geçen gün genç, yepyeni isimler yine o şarkıları söyleyemeye devam edecek. Haliyle milyonların diline pelesenk olmuş bir şarkıyı tekrar yorumlayınca yorumcunun işi bir nebze kolaylaşıyor. Bunun bizler için güzel yanı bu şarkıları zaten biliyor ve seviyor olmamız. Kötü yanı ise son dönemlerde yaşadığımız zor günlerde, her gelen gün gideni aratırken bir de şarkılar eskiyi bir kez daha hatırlatınca eskiye özlemin hiç bitmemesi.

 

muzrad_cek-bir-cover2

 

Sonuç olarak müzik hayatımızın en güzel ayrıntılarından biri ve tabii ki hayat ayrıntılarda gizli. Bazen bir şarkının tek bir sözünde bazen umulmadık bir anda çıkan ve işin tuhafı yaklaştığını bildiğimiz fırtınada. İşte bunlar ve bunun gibi bir çok şey hayatın ayrıntıları. Mühim olan ise o ayrıntıları güzelleştirebilen, çeşitlendirebilen ve daha yaratıcı insanlar olabilmek.