Elif Turan Yeni Albümüyle Yeniden Karşımızda!

2008 yılında ‘Çık Aradan’ isimli albümü ile tanıdığımız Elif Turan, uzun bir aradan sonra suskunluğunu Seyhan Müzik çatısı altında ‘Can Kenarı’ adlı albümüyle bozdu! Türkiye’nin en iyi genç caz vokali seçilen Elif Turan, tarzı ve tavrı ile bu albümde değişik bir yapıma imza attı.

 

Müzik prodüktörlüğünü ve tüm aranjmanları İskender Paydaş’a emanet eden Turan, Paydaş ile, albüme adını veren ‘Can Kenarı’ şarkısında düet yaparak bir de klip çekmişti. Daha sonra albümün iddialı şarkılarından olan ‘Müsait Bi Yerde’ ve ‘Mecnun’ isimli şarkıları da kliplendiren Elif Turan, albümün tek cover parçası olan, söz ve müziği Özdemir Erdoğan’a, düzenlemesi İskender Paydaş’a ait son günlerin popüler şarkısı ‘Aç Kapıyı’ ile tekrar karşımızda!

 

Klip, Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleştirilen lansman tanıtım konseri görüntülerinden oluşuyor. Gökhan Kali yönetmenliğinde çekilen klipte, kendisi gibi müzisyen olan kardeşi Zeynep Turan’ın da saksafon performansı göz dolduruyor.

 

Toplamda 8 tır ekipmanın yer aldığı bu konserde daha önce hiç kimsenin kullanmadığı 360 derece bir sahne düzeni kuruldu. Seyirci, Elif Turan ve orkestrasının bulunduğu, ayrı ve hidrolik platformlar arasına yerleştirildi.

 

 

Konserler maratonuna devam eden Turan, çok yakında yeni bir albüm çalışmasıyla müzikseverlerin karşısına çıkmaya
hazırlanıyor…