Fatih Aydın Yeni Albümünü Sevenlerine Sunuyor…

Fatih Aydın, yeni albümü ’45’lik Şarkılar’ ile herkesi müzik dünyasında nostaljik bir yolculuğa davet ediyor…

 

‘Serseriler Karnavalı’ ve ‘Kara Sevda Senfonisi’ adlı iki şiir kitabı bulunan sanatçı, tamamı kendisine ait olan söz ve müziklerin yanı sıra tüm albümlerinde kendi şiirlerinden de yer vererek, seçkiler sunuyor. Yeni albümü, sanatçının kendi ifadesi ile “Türkiye’nin zengin müzik kültürünün unutulmaz şarkılarına günümüz soundu ile bir saygı duruşu…”

 

Albüm bizi kimi zaman eski Türk filmlerine, kimi zaman gazino günlerine, kasetler biriktirdiğimiz yıllara, mazideki aşklara, gençliğimize ve çocukluğumuza bir yolculuğa çıkarıyor. Anadolu’nun kadim kültürünü, sazları ve sözlerini bir Türkü ya da Klasik Türk Sanat Müziği ile bazen de büyük bir senfoniyle bütünleştiren projede, yaklaşık 70 kişiden oluşan dev bir orkestra ile kendi branşlarının en büyük saz ustaları yer aldı.

 

Albümün diğer bir özelliği de tüm parçaların dijital ses ve efektlerden tamamıyla arınmış, canlı sazlar ve canlı performanslar ile kaydedilmiş olması… Toplam 3 stüdyoda tamamlanan, 15 aylık yoğun bir çalışma ile yepyeni 16 şarkıdan oluşan ’45’lik Şarkılar’ın 2017 yılında öne çıkan projelerden biri olması bekleniyor.

 

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..