Grammy Adayları Açıklandı!

2015 yılının Grammy adaylıkları açıklandı. Adaylıklara damgasını vuran isimler arasında 9 kategoride 11 adaylıkla Kendrick Lamar, bu seneye damgasını vuran şarkılarıyla Taylor Swift, Ed Sheeran, Tame Impala, Drake ve Florence + The Machine gibi isimler bulunuyor. Uzun süren sessizliklerinin ardından bu sene yayınladıkları albümleri “Born In The Echoes” ile The Chemical Brothers da ödül töreninin ilgi çeken isimlerinden. 58. Grammy Ödülleri 15 Şubat 2016’da sahiplerini bulacak.

 

Bu seneye yeni albümü ve olgunlaşmış tarzıyla damgasını vuran ve gündemden düşmeyen Justin Bieber da Jack Ü ile beraber yayınladığı ‘Where Are Ü now’ ile “Yılın En İyi Dans Kaydı” kategorisinde aday olarak gösterildi.

 

Kendrick Lamar, “Yılın Şarkısı”, “Yılın Rap Albümü”, “En İyi Rap Düeti”, Flying Lotus ile beraber kaydettiği ‘Never Catch Me’ ile “En iyi Dans Kaydı” gibi kategorilerde adaylık aldı.

 

“En iyi Yeni Çıkış Yapan Sanatçı” da dahil olmak üzere James Bay üç dalda Grammy ödülüne aday gösterildi.

 

Fifty Shades of Grey filminin soundtrack albümü ise “Görsel Medya İçin En İyi Derleme Soundtrack Albümü” ve “Görsel Medya İçin Yazılmış En İyi Şarkı” dallarında dahil olmak üzere toplam 6 adaylık aldı.

 

Taylor Swift, bu sene yayınladığı şarkısı ‘Wildest Dreams’in videosuyla da MTV Video Müzik Ödülleri’nde “Yılın Videosu” ödülünü kazanmıştı.

 

Florence + The Machine ise, yeni albümleri “How Big, How Blue, How Beautiful” ile “En İyi Pop Vokal Albümü” dalında ve ‘What Kind Of Man’ ile “En İyi Rock Performansı” dalında Grammy’ye aday gösterildi.

 

Özellikle ‘Can’t Feel My Face’ ile bu sene listeleri alt üst eden The Weeknd, “Beauty Behind Madness” albümü ile “Yılın Albümü” kategorisinin güçlü adaylarından.

 

“Yılın En İyi Alternatif Albümü” kategorisinde ise günümüzün en yenilikçi sanatçılarından Kevin Parker’ın projesi olan Tame Impala’nın şimdiden arşivlerde baş köşeye yerleşen albümü “Currents” dikkat çekiyor.

 

Elektronik müziğe yeni bir boyut katan İngiltereli ikili The Chemical Brothers’ın yeni albümü “Born In The Echoes” ise “Yılın Dans/Elektronik Albümü” kategorisinde Grammy ödülüne aday gösterildi.

 

Ed Sheeran “Thinking Out Loud” ve Mark Ronson “Uptown Funk” ile “Yılın Kaydı” dalında yarışacaklar.

 

Bu sene dillerden düşmeyen ‘Hotline Bling’ ile adından sıkça söz ettiren Drake ise “ If Youre Reading This Its Too Late” albümü ile “Yılın Rap Albümü” ödülüne aday oluyor.