Gülin ‘Kördüğüm’ Teklisiyle Müzikseverlerin Karşısında!

Gülin, sözleri Halil Altıkanat, müziği Halil Altıkanat ve Zafer Paydaş’a ait olan ‘Kördüğüm’ isimli single çalışmasıyla müzikseverlerin huzurunda!

 

Karaköy’de 25 kişilik bir ekiple Oğuzhan Ejderoğlu yönetmenliğinde kliplenen ‘Kördüğüm’ şarkısıyla ekranlarda da yerini alan Gülin, İskender Paydaş Productions sanatçısı ve başarılı bir soprano olarak öne çıkıyor…

 

 

Gülin Hakkında

19 Ocak’ta Mersin’de doğdu. Beş yaşından beri ayna karşısında şarkı söyleyip arkadaşlarıyla seyirci karşısında müzikli gösteriler düzenlerdi. Müzik tutkusu O’nu ortaokulda okul orkestrası ve lise yıllarında İçel Musiki Derneği’nde şarkı söylemeye itti. Lise bittikten sonra eğitimine müzik dışında bir alan olan Çukurova Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde devam etti. O esnada Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda görevli şan hocası Levent Ayan’ın dikkatini çekti ve Gülin’i içindeki opera aşkıyla buluşturdu. Hemen akabinde finans sektöründe yolunda ilerlerken içindeki müzik aşkı kurumsal hayatı bırakıp profesyonel olarak müziğe başlamasına sebep oldu. MSM Aktör Stüdyo ve Haldun Dormen ile müzikal oyunculuk eğitimlerini tamamlayarak çeşitli dizilerde bölüm oyunculukları da yaptı.

 

Hız kesmeden konservatuvar eğitimini gerçekleştirmek üzere Haliç Üniversitesi Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünü kazandı. Bu kapsamda İtalya/La Spezia şehrinde Giacomo Puccini Konservatuarında eğitimine devam etti. İngilizce ve İtalyanca dillerini konuşup aynı zamanda şarkı söylemektedir. Ayrıca kendine ait söz ve besteleri de bulunmaktadır.