Gürol Ağırbaş 20 Yıl Sonra Geri Döndü!

Gürol Ağırbaş, 1995 yılında yayınladığı ilk albümü ‘Bas Şarkıları’ ve 1998 yılında yayınladığı ikinci albümü ‘Bas Şarkıları İki’nin ardından ‘Bas Şarkıları 3’ isimli yepyeni albümünü müzikseverlerle buluşturdu!

 

Albümde Ağırbaş’a; Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil, Ceylan Ertem, Elif Çağlar Muslu, Hüsnü Arkan, Jehan Barbur ve Şevval Sam da eşlik etti.

 

Albümün kayıtlarını Cihan Güvenç yaparken, düzenlemeleri Gürol Ağırbaş üstlendi. Davul kayıtları, mix ve masteringlerde ise Arıkan Sırakaya imzası var. İmaj fotoğrafları için Aykut Uslutekin ve Başak Çallıoğlu Bayhan’ın objektifine poz veren sanatçı, albümü için: “Bu albüm benim için çok özel bir kavuşmaya vesile oldu. Belki de o yüzden beklemişim onca yıl. Babam Salim Ağırbaş’ın 1972’de yapmış olduğu 45’liğin kayıtları İlayda’nın hediyesidir bize. Albümdeki ‘Koşan Çocuk’ şarkısı (baba ve iki oğulun buluşması) bu sayede oldu. Salim, Birol ve Gürol Ağırbaş… Canım oğlum Uzay; babası, amcası ve hiç göremediği dedesini bu albümün o şarkısında tanıyıp büyüyecek. Son olarak annem dedi ki; “Bir de şarkı söyleyebilseydin…” Çok yaşa e mi! Ben de denedim hatıra olsun… Dilemma…” şeklinde konuştu.