İnternet Radyoculuğu Film Oluyor!

Akdeniz Üniversitesi radyosunun başarılı yayıncılarından Gürsel Üzal, kısa film çekimine başlıyor…

 

Filmde depremle internet radyoculuğu arasında bir köprü kuracak olan Gürsel Üzal, filmin hem yönetmenliği hem de senaristliğini üstlenirken, filmin adını ‘Webrem’ olarak duyurdu.

 Gölcük depreminde ailesini kaybeden 25 yaşındaki bir gencin, ailesini internet radyosuyla aramasının konu edildiği filmde, depremin klasik getirileri yerine seneler sonra yaşanan acıyı unutmakla, unutmamak arasındaki bağın kurulması amaçlanıyor.

 

Projeyle çoğu insanın sesi olacağını belirten Gürsel Üzal, ”Birçok kişinin hayatını kaybettiği Gölcük ve Van Depremleri’nde insanlar her sene acılarını tazelerken, yaşamayanlar olarak bu hissiyatı bilemeyiz. Bir nebze olsun o acı dolu dakikaları hatırladığımızı, ateşin sadece düştüğü yeri yakmadığını göstermeye çalışacağız. Bu projeyi oluştururken çok büyük destekler aldım.” dedi.

 

Filmin bir diğer ilgi çekici noktası ise depremzedenin ailesini internet radyosuyla araması olduğunu söyleyen Gürsel Üzal, ”Senelerce radyoculuk yaptım. Üniversite FM kariyerimden önce internet radyosuyla sesim hayat buluyordu. Bir kişi bile dinleseydi onu başarı sayardım. Bu filmde de hem ilginç hem de bir vefa borcu olarak internet radyosunu kullanmayı seçtim. Gelişen teknolojiyle artık herkes kendine ”radyocuyum.” diyor. Hepimiz hiçbir şeyiz. Bu filmde internet radyolarının ne denli bomboş kullanıldığını da göstermeyi planlıyorum.” dedi.

 

Van Depremi’nin de işleneceği filmin baş rolünü Kepez Belediye Tiyatrosu oyuncusu Yiğit Sürekli üstlenirken, yönetmen yardımcılığını Emirhan Yılmaz, görüntü yönetmenliğini Mete Öztürk, kamera asistanlığını Caner Horuz, ışık şefliğini Erdem Karaca ve set amirliğini Fatma Çetin üstlenecek. Sanat ekibinde Büşra Karadayı, Hüsnücan Yazlık, Pınar Uslu, ses ekibinde ise Hakan Yılmaz ve Javidan Efendizade yer alacak.

 

Festivaller için çekildiği belirtilen filmin yayınlanma tarihi ise henüz belli değil!

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..