Ogün Sanlısoy Dorock XL’da!

10 Mayıs 2017 22:00
Dorock XL, İstanbul

Ayakta – 35.00 TL

Rock müzik sanatçısı Ogün Sanlısoy, son albümü ‘Sen Uyurken’ ile 10 Mayıs’ta Dorock XL’da olacak!

 

Mimar Sinan Üniversitesi’nde endüstri ürünleri tasarımı okurken aynı zamanda da müzik çalışmalarını yürüten Ogün Sanlısoy, ilk sahne deneyimlerine akustik gitarıyla gerçekleştirdiği performansı ile 1989 yılında başladı. Bunu takip eden yıllarda farklı amatör gruplarda solistlik yaptı ve ilk demo kaydını gerçekleştirdi.

 

1992 yılında Pentagram’a katıldı ve aynı yıl çıkan ‘Trail Blazer’ albümünde vokaliyle yer aldı. Türkiye’de ve yurt dışında Pentagram’la pek çok konser gerçekleştirdi.1994-95 yıllarında Gür Akad’ın kurduğu Klips grubunda solist olarak yer aldı ve bu grupla çeşitli konserler verdi. 1995 yılında Pentagram grubundan ayrılarak ilk solo albümünün çalışmalarına başladı.

 

‘Korkma’ albümünü 1999 yılında Tempo Müzik’ten Ümit Kuzer prodüktörlüğünde yayınladı. 2004 yılında Sony Music’ten yayınlanan ikinci solo albümü ‘O Gün’ ile birlikte Türkiye’nin farklı pek çok ilinde çok sayıda konserle izleyicisi ile buluştu. Aynı yıl Atina’da yapılan olimpiyatlar bünyesinde bir konser gerçekleştirdi. 2005 yılı sonunda hazırlıklarına başlanan ‘Üç’ albümü yoğun bir çalışmanın ardından SONY BMG etiketiyle 2006’nın Mart ayında yayınlandı.

 

‘Kaybettik Severken, Anla Dünü’ adlı şarkıların yanında Hayko Cepkin ile gerçekleştirdiği ‘Korkma’ düeti ve stüdyo çalışmaları sırasında çekilen video görüntülerinden oluşturulan DVD belgeseli ile birlikte 2007 yılında yayınlandı.

 

2009 yılının başlarında ‘Büyüdük Aniden’ parçası Myspace üzerinden ücretsiz olarak yayınlandı. Ardından da 2009 sonlarında ‘Yukarıya Bak’ parçası yine Myspace üzerinden yayınlandı. 2011 şubat ayında,’Ben’ isimli dördüncü stüdyo albümü ile hayranları ile yeniden buluştu. Son stüdyo albümü ‘Sen Uyurken’ yine SONY BMG etiketiyle 2015 yılında yayınlandı.

 

Ogün Sanlısoy’a sahne performanslarında gitarlarda Hakan Şavklı, bas gitarda Semih Keçeci ve davullarda Sertan Soğukpınar eşlik ediyor…

 

Bilet Satın Al