Orhun Kerem İlk Teklisini Yayınladı!

Yerel müzik piyasasında sahne-bar performansları ile tanınan Orhun Kerem’in ‘Sen Yenisin Galiba’ isimli çalışması tüm dijital platformlarda yerini aldı!

 

Sözleri şair Sezai Sarıoğlu’nun ‘Sen Yenisin Galiba’ isimli şiirinden alınarak bestelenen çalışma, Niyazi Bulut tarafından aranje edildi. Orhun Kerem yaşadığı şehir olan Trabzon’da video klip ve stüdyo çalışmalarını tamamladı.

 

 

Başarılı müzisyen, performansa dayalı şarkılardan oluşan repertuvarı ve üretkenliği ile müzik yolculuğuna devam edecek.

 

Orhun Kerem Hakkında

30 Temmuz 1992 yılında Amasya’da doğdu. Memur bir ailenin 2 çocuğundan büyük olanıdır. Babası Şükrü Cıdırlı ve annesi Seyhan Cıdırlı’dır. Kardeşi Ozan Halil Cıdırlı müzik öğretmenidir.

 

Müzik hayatı babasının da hobi olarak müzikle ilgilenmesinden dolayı erken başlamıştır. 8 yaşından itibaren özel müzik eğitimi alıp çeşitli konservatuvar ve özel kolejlerden davet almıştır. Amasya Anadolu Lisesi mezunu olan Orhun Kerem üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Maden mühendisliği bölümünden almaktadır.

 

Üniversite hayatı boyunca aktif bir müzik yaşamı olmuştur. Bir çok canlı performans sergilemiş ve profesyonel müzik hayatına geçmek için uygun zamanı beklemiştir. 17 Sanat merkezi kurucu ve eğitmenlerinden olan Orhun Kerem birçok enstrüman çalabilmektedir. 2015 senesinde şair Sezai Sarıoğlu’nun ‘Sen Yenisin Galiba’ isimli şiirini dinlemiş ve şaire ulaşarak bestelemek için izin alarak 2018 senesinde ilk single’ını bu besteyle çıkarmıştır.