Red Hot Chili Peppers’tan Müjde: ‘Dark Necessities’

Grammy® Ödüllü ve Rock and Roll Hall of Fame üyesi grup Red Hot Chili Peppers yepyeni bir single ile müzikseverleri heyecanlandırıyor. ‘Dark Necessities’ geçtiğimiz gün tüm dünyada dijital olarak piyasaya çıktı.

 

‘Dark Necessities’i iTunes üzerinden satın almak için tıklayın

 

 

Los Angeles’lı grubun 17 Haziran’da çıkacak 11. stüdyo albümü olacak “The Gateaway”den çıkan ilk single ‘Dark Necessities’ oldu. Prodüktörlüğü Danger Mouse tarafından yapılan albümün miksajı ise Nigel Godrich’e ait. Grubun bir önceki albümü “I’m With You” 2011 yılında çıkıp 18 ülkede listebaşı oldu.

 

Red Hot Chili Peppers bu yaz dünya çapında Lollapalooza da dahil olmak üzere pek çok festivalde sahne alacak.

 

Rock müzik tarihindeki en başarılı gruplardan biri olan Red Hot Chili Peppers, vokalde Anthony Kiedis, Bas gitarda Flea, davulda Chad Smith be gitarda Josh Klinghoffer’dan oluşuyor. Kendilerine beş multi platin plak kazandıran 60 milyondan fazla albüm satışı olan grup, “Stadium Arcadium” ile En İyi Rock Albümü, “Dani California” ile En İyi Rock Performansı, “Scar Tissue” ile En İyi Rock Şarkısı dalları dahil olmak üzere 6 Grammy® Ödülü kazandı. Grup ayrıca 2012 yılının Nisan ayında Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edildi.

 

Daha fazla Red Hot Chili Peppers dinlemek için:

Spotify: http://spoti.fi/1NN2mMX
Apple Music: http://apple.co/1rxvrn9
Turkcell Müzik: http://bit.ly/1OgJcM7
YouTube: http://bit.ly/1Tvyjrv
Deezer: http://bit.ly/1Wcx8mV