Suzan Kardeş Doğum Gününü Sahnede Kutladı!

Sevilen sanatçı Suzan Kardeş, Bosna Hersek’in başarılı grubu Divanhana ile birlikte bir albüme imza atarak Saraybosna’da albüm tanıtım turnesinde sevenleriyle buluşarak sahnede yeni yaşını da kutladı!

 

Yoğun ilginin olduğu konserlerin biletleri çok önceden tükenen turnede, 14-15-16 Nisan tarihlerinde Sarajevo, Tuzla ve Zenica’da verdikleri konserlerde geleneksel Balkan müziği ve Türkçe şarkılar ile de müzikseverlerin kulaklarının pasını sildi.

 

Coşkulu kalabalığın dinlemeye geldiği ve hep bir ağızdan şarkıları söyleyerek sanatçılara eşlik ettiği konserlerde yakın çevredeki şehirlerden gelen dinleyiciler de sanatçıları yalnız bırakmadı. Yoğun istek üzerine Zenica konseri aynı gün arka arkaya ikinci defa düzenlenerek ve müzikseverler ile buluştu.

 

Albüm konser turnesine çıkan ve ilk durağı Bosna olan Suzan Kardeş, bir yandan Divanhana ile birlikte albüm konserleri aracılığıyla sevenleriyle buluşurken diğer yandan albüm tanıtımı için Bosna’nın önemli televizyon ve radyolarında da programlara katıldı.

 

15 Nisan akşamı Saraybosna’da bulunan Tuzla şehrindeki konseri esnasında sahneye getirilen doğum günü pastası ise Suzan Kardeş’e büyük sürpriz oldu. Sahnede doğum günü kutlayan ve yeni yaşına Bosna Hersek’in Tuzla şehrinde sahnede giren Suzan Kardeş, Divanhana ekibine teşekkür ederek müziğin evrensel olduğunu ve müzik kardeşliği için Divanhana ile birlikte bir araya geldiklerini dile getirdi.

 

 

Sezen Aksu’ya teşekkür etti !

Suzan Kardeş, doğum gününde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın altına: “Bu akşam ikinci konser Tuzla’da ve Divanhana ile birlikte düştük yollara. Hayat çok tuhaf tesadüflerle dolu. Benim bugün doğum günüm ve doğduğum ülkede yollardayım. Şarkılar söylüyorum hem Türk’üm hem de balkanlarda doğdum ve bunu burada yaşıyorum ve yaşatıyorum. Sezen Aksu sana ömrüm boyunca teşekkürüm bitmeyecek. Sen sebep oldun benim tüm bu güzellikleri yaşamama. Yüzün hep gülsün” yorumunu yaptı.

 

Sarajevo, Tuzla ve Zenica’da başlayan ve büyük ilgi gören Divanhana ve Suzan Kardeş albüm konserleri Balkanlar, Avrupa ve Türkiye’de seriler halinde devam edecek.