Suzan Kardeş ve Divanhana’dan ‘Kardeş’ Albüm!

Balkanların sevilen yorumcusu Suzan Kardeş, geleneksel Balkan müziğinin en önemli temsilcilerinden Bosna – Hersek’li Divanhana grubu ile birlikte ‘Kardeş’ ismini verdikleri bir albüme imza attı!

 

Suzan Kardeş bu özel proje ile ilgili duygularını: “Dünya aslında çok küçük. Belçika Trafik Festivali’nde başlayan bu buluşma İstanbul’da tekrarlandı Bosna’da tamamlandı. Bu buluşmada çalışkan, samimi, güzel yürekli dostlarla karşılaşmak beni mutlu etti. Bugüne kadar ne hayal ettiysem oldu. Divanhana’dan gelen bu albüm teklifi bir hayalimi daha gerçekleştirdi. Hayran olduğum bir grupla çalışmak büyük bir mutluluk kaynağı oldu. Birlikte çıktığımız bu müzik yolculuğunda biz kendimizi hep bir köprü olarak gördük. Albümün dünyada barışa, dostluğa, arkadaşlığa, sevgiye bir vesile olsun istedik. Biz bu albümü yaparken birbirimizi çok sevdik ve inandık. Umarım size de aynı duyguları yaşatırız.” şeklinde ifade etti.

 

Albümün mix, mastering ve yapım sorumluluğunu Borjan Milosevic üstlendi. 6 Türkçe ve 4 Boşnakça olmak üzere 10 şarkının bulunduğu albümün çıkış şarkısı ‘Kafu Mi Draga İspeci’nin klibi ise Nermin Fetic yönetmenliğinde çekildi.

 

Klibin montajını Kenan Pašić’in gerçekleştirdiği şarkıda Divanhana ve Suzan Kardeş’in yanı sıra gitar ustası Emir Hot ve Türk klarnetçi Yunus Emre Ellek de çalıştı.

 

Bosna – Hersek Müzik Prodüksiyonu SMS Stüdyoları’nda kaydedilen şarkının çekimleri de yine aynı mekanda yapılarak sade bir performans videosu ile sevenlerinin karşısına çıktı.

 

Divanhana’nın Suzan Kardeş ile birlikte hazırladığı albüm projesi Kalan Müzik etiketiyle dijital platformlarda müzikseverlere sunuldu.

 

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..