Teoman Zorlu PSM Sahnesinde!

7 Şubat 2017 21:00
Zorlu Performans Sanatları Merkezi-Ana Tiyatro, İstanbul

Protokol – 190.00 TL
1. Kategori – 160.00 TL
2. Kategori – 130.00 TL
3. Kategori – 100.00 TL
4. Kategori – 80.00 TL
5. Kategori – 60.00 TL

Türk Rock Müziği’nin en başarılı şarkıcı ve söz yazarlarından Teoman, 7 Şubat’ta Zorlu PSM sahnesinde sevenleriyle buluşacak!

 

Müzik kariyerine 1986 yılında Mirage adlı grupta vokal yaparak başlayan Teoman, 1996’da başlayan solo kariyeri öncesi Mavi Sakal, Indians, Black Rose ve Işığın Yansıması gibi gruplarda çalıştı. Kendi adını taşıyan ilk albümü, aynı yıl içinde Roxy Müzik Yarışması’nda ‘En İyi Beste Ödülü’nü kazanan ‘Ne Ekmek Ne de Su’ parçasının yanı sıra Papatya ve Sessiz Eller gibi önemli besteler de içeriyordu. 1998’de Universal Müzik ve NR1 Müzik etiketiyle yayınlanan O ise albüme adını veren şarkı dışında Sus Konuşma, Yağmur ve Gemiler’le ön plana çıktı. Üretkenliğini sürdüren Teoman, 2000 yılında Onyedi’yi sevenleriyle buluşturdu. Bu albümde de Paramparça, 17, Rüzgar Gülü, Uykusuz Her Gece, İki Yabancı, Zamparanın Ölümü ve Sürpriz gibi o dönem hit olan, ileride ise klasik statüsüne yükselecek birçok parça yer alıyordu.

 

2001’de gelen ‘Gönülçelen’le Teoman iyiden iyiye bir kent ozanı olarak adlandırılmaya, şarkıları ise İstanbul’la özdeşleştirilmeye başladı. Bu albümde yer alan ‘Gönülçelen’, ‘Anlıyorsun Değil Mi?’, ‘İstanbul’da Sonbahar’, ‘İstasyon İnsanları’ ve ‘Hayalperest’ gibi şarkılar, ilerleyen yıllarda da en sevilen şarkılarından olmaya devam etti. 2003, sanatçının kendi adını taşıyan ikinci bir albüm yayınladığı yıldı. ‘Albümde Senden Önce’…, ‘Kupa Kızı’ ve ‘Sinek Valesi’ ve ‘Rapsodi İstanbul’a ek olarak Cem Karaca’yla özdeşleşen ‘Resimdeki Gözyaşları’nın bir cover’ı bu albümde yer almaktaydı.

 

Teoman’ın altıncı stüdyo albümü, içinde ‘Güzel Bir Gün’, ‘Duş’ ve ‘Bugün’ü barındıran ‘En Güzel Hikayem’di (2004). 2006’da Renkli Rüyalar Oteli’ni yayınladı ve albüme adını veren parçanın yanı sıra ‘Aşk Kırıntıları’ ve ‘Kim?’ ile ön plana çıktı. Bu albümden sonra verdiği 3 yıllık ara, ‘İnsanlık Halleri’ adlı içinde Sevişirdik Bazen, Çoban Yıldızı, Ruhun Sarışın ve 1 Kadın 1 Erkek’ı barındıran, Mavi Kuş ile Küçük Kız’la uzun yıllardır hayran olduğu ve birlikte çalıştığı Bülent Ortaçgil’e selam gönderen başarılı albümü yapmasına yardımcı oldu.İlerleyen yıllarda ‘Aşk ve Gurur’ (2011), ‘Eski Bir Rüya Uğruna’… (2015) ve ‘İki Aşk’ (2016) adlı albümleri yayınlayan Teoman, 2011’de bırakmaya karar verdiği müzikten fazla uzak kalamayarak hayranlarını sevindirdi.

 

Bu albümlere ek olarak ‘Best of Teoman’ (2004) ve ‘Yavaş Yavaş’ (2014) adlı iki toplama albüm yayınlayan sanatçı, ‘Söz Müzik Teoman’ (2008) albümüyle de diğer müzisyenlerce onore edildi. Müzik kariyerinin dışında Mumya Firarda ve Romantik filmlerinde rol alan, Balans ve Manevra’yı ise yazıp yöneten Teoman, sanatçı kimliğinin yanı sıra kendine özgü tarzıyla da ülkemizin ön plana çıkan figürlerinden biri konumunda…

 

Bilet Satın Al