Yok Öyle Kararlı Şeyler Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde!

23 Kasım 2016 22:30
Beyoğlu Hayal Kahvesi, İstanbul

1. Kategori – 28.50 TL

Sıradışı bir müzik grubu “Yok Öyle Kararlı Şeyler” Beyoğlu Hayal Kahvesi sahnesinde sevenleriyle buluşuyor…

 

“Mütevazi rock yapıyoruz ama tam tersi de olabilir…” mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk …

 

‘Yok Öyle Kararlı seyler’ indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getiren 2011 İstanbul kurulumlu bir müzik grubudur. Grup; çocukluk arkadaşı olan Erdem Topsakal (vokal/gitar), Bogaç Soydemir (davul), Ayhan Akbaş (elektrik gitar), Çağrı Özer (klavye/geri vokal) ve Ramazan Kırdım (bas) kadrosundan oluşmaktadır. Yökş, birçok şehirde performans sergiledikten sonra, İstanbul’da hatrı sayılır mekanlarda (Küçük Çiftlik Park, Life Park, Hayal Kahvesi, Jolly Joker, Kadıköy Sahne, Bronx Pi, Karga Bar, Shaft vb.) sahne almış ve almaya devam etmektedir. Lana Del Rey ve Mabel Matiz gibi uluslararası ve ulusal piyasada tanınan isimler ile de aynı sahneyi paylaşan grup katıldığı Zeplin Radyo, Evden Uzakta gibi programlar ile geniş kitlelere ulaşmıştır. ‘2. Be The Band’ müzik yarışmasında finale kalan grup önemli prodüktörler ve müzisyenlerle tanışma fırsatı yakalamıştır. İlk albumlerini bağımsız müzik platformu ‘Müzik Hayvanı’ desteği ile Şubat 2013 tarihinde çıkardıktan sonra, 23 Nisan’da ilk ilk profesyonel albümünü Funorg etiketiyle yayınladı.

 

Albüm çalışmalarını Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios&Mastering’de yapan Yökş, albümün sound’unu, “batının iyi taraflarını alan rock müzik ya da indie tarzına yerel uyarlama” olarak tanımlıyor. Albüme ismini veren 34 şarkısında Harun Tekin’le de sürpriz bir düet yapan grup, aynı şarkı için çekilecek klip çalışmalarına da hız kesmeden başladı. “Hiçbirşeyizm” ismini verdikleri şarkıda da Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ediyor. Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk davulcularının ‘Educatedear’ konsepti içinde de eğlenceli videolar ve şovlar sergilemektedir.

 

Dinleyenleri ile konserler ve organizasyonlarda (cafe, ev, piknik vb. buluşmaları) bir araya gelmekte ve üretime devam etmektedir. Tüm bunlara ek olarak grup, şarkılarını resimleştirmeyi tarz edinmiştir. Her bir şarkılarına ait çizim ve illüstrasyonlar, şapka, T-shirt gibi çeşitli ürünler ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

 

* Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz KonserV aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin!

 

Bilet Satın Al