“1 Şişe Aşk” İsteyen “Buray”a !

Geçtiğimiz günlerde müzikseverlerle buluşturduğu “İstersen” şarkısıyla hem dinleyicilerin hem de müzik dünyasının dikkatini çekerek büyük bir çıkış yakalayan Buray, Sony Music etiketiyle yayımladığı ilk solo albümü “1 Şişe Aşk”ın heyecanını yaşıyor.

 

14 Ağustos’ta iTunes’da ve tüm müzik marketlerdeki yerini alan “1 Şişe Aşk” albümünün müzik direktörlüğünü Bahadır Tanrıvermiş üstlendi. Albümde yer alan 8 şarkının sözleri Gözde Ançel, besteler ise Gözde Ançel ve Buray’ın ortak imzasını taşıyor. Albümdeki tüm şarkıların aranjeleri ise Buray tarafından hazırlandı.

 Albümün ilk video klibi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde “İstersen” şarkısına çekildi. Çekimleri Polonezköy ve Şile’de tamamlanan klipte yaklaşık 30 kişilik bir teknik ekip görev aldı. Sırp model Milica Sutovic’in Buray’a eşlik ettiği klipte, şarkının enerjisi kadar sıcak, aşk kokan görüntüler ekranlara yansıtıldı.

 

Herkes Buray’ı Arıyor !

Radyolar ve dijital platformların yanı sıra BurayVEVO YouTube kanalı aracılığıyla da lirik videosu dinleyicilerin beğenisine sunulan ve 10 gün gibi kısa bir sürede 1 milyon izlenme rakamına ulaşan “İstersen”, çıktığı hafta ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan “Çilek Kokusu”nda yayınlandı. Sosyal medyada dinleyicilerin yoğun ilgisi ve paylaşımı ile karşılaşan Buray’ın bu şarkısının ardından “Sen Sevda Mısın?” ve “Sonsuz Kılalım” şarkıları da yine aynı dizide dinleyicilerle buluştu. Shazam’da en çok aratılan şarkılar listesine “İstersen” ile 2 numaradan, “Sen Sevda Mısın?” ile 19 numaradan giriş yapan Buray’ın çıkış şarkısı “İstersen”, yayınlandığı hafta radyo listelerine de hızlı bir giriş yaptı. “1 Şişe Aşk” albümü yayınlandığı gün ise iTunes’da hem en çok satan albümler hem de en çok satan şarkılar listesine zirveye oturdu. “İstersen” şarkısı Spotify Turkiye Viral listesinde de zirvenin yeni sahibi oldu.

 

Sana Özel Aşk Şarkıları Listen Buray’dan !

Şimdiden bu yılın en iddialı çıkışlarından biri olarak gösterilen genç sanatçının “1 Şişe Aşk” albümü sizi bir de sürprizle karşılıyor! Buray, www.1siseask.com adresini ziyaret edip, eğlenceli testimizi tamamlayan herkesi, Spotify’da kişiye özel hazırlanmış, en sevilen aşk şarkıları listesi ile buluşturuyor.

 

Buray Kimdir?

Doğu Akdeniz Üniversitesi Kompozisyon Bölümü mezunu olan ve master derecesini University of Glamorgan’da  Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine tamamlayan Buray, yaklaşık 15 yıldır müzikle iç içe yaşıyor.

 

1984 Kıbrıs Lefkoşa doğumlu sanatçı; Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Hazal, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle birçok konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük ilgi gördü. 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı ve gitar çaldı. Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

 

Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imza atan Buray, başta Ferhat Göçer’in “Unutmuş Çoktan” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi.

 


Etiketler: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,