45. İstanbul Müzik Festivali’nin Genç Solisti: ‘İris İçellioğlu’

İstanbul Müzik Festivali, beşincisini gerçekleştirdiği ‘Festival Genç Solistini Arıyor’ projesiyle, ülke çapında genç yetenekleri keşfetmeye ve teşvik etmeye devam ediyor…

 

Bu yıl viyola dalında yapılan seçmeleri Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu İris İçellioğlu kazandı. İris İçellioğlu ‘Festival Genç Solistini Sunar’ başlıklı konserde 17 Haziran Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda, Hakan Şensoy yönetimindeki Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde sahneye çıkacak…

 İstanbul Müzik Festivali 40. yılında başlattığı ‘Festival Genç Solistini Arıyor’ başlıklı proje ile gençleri teşvik ederken, müzikseverlere de yepyeni yetenekler keşfetmenin heyecanını yaşatıyor. Bu yıl viyola dalında gerçekleştirilen projenin 29 Mart Çarşamba günü yapılan ulusal seçmelerinde, İstanbul Müzik Festivali direktörü Yeşim Gürer Oymak başkanlığında viyola sanatçıları Cavid Cafer ve Efdal Altun, keman sanatçısı ve festivalin Danışma Kurulu Üyesi Cihat Aşkın ile konserde DESO’yu yönetecek şef Hakan Şensoy’dan oluşan jüri 24 yaş altı 21 viyolacıyı dinledi.

 

45. İstanbul Müzik Festivali’nin ‘Genç Solisti’ olarak seçilen 1994 doğumlu İris İçellioğlu mezun olduğu Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sırasıyla Pınar Dinçer, Çetin Aydar ve Hartmut Lindermann’ın öğrencisi oldu. Genç viyolacı bu Nisan ayı itibariyle ise Frankfurt Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi’nde Roland Glassl’ın öğrencisi olarak 5. sömestrden eğitime başlayacak.

 

İris İçellioğlu 17 Haziran Cumartesi akşamı Süreyya Operası’nda gerçekleşecek “Festival Genç Solistini Sunar” başlıklı konserde Hakan Şensoy yönetimindeki Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO) eşliğinde C.P. Stamitz’in opus 1 sayılı Viyola Konçertosu’nu seslendirecek.

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenecek 45. İstanbul Müzik Festivali’nin, 29 Mayıs 2017 – 21 Haziran 2017 tarihleri arasında süreceği öğrenildi.

 

‘Festival Genç Solistini Sunar’ konseri ise 17 Haziran 2017 Cumartesi akşamı 18.00’de Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek.

 

Biletler Biletix’te!


Etiketler: ,,,,