Arabesk Müzik

muzrad_fulya-imik

 

Arabesk Müzik dinler misin? sorusunun cevabına birçok insan asla cevabını verir, ama dinlediği anda kendini eşlik etmekten alı koyamaz, ne kadar inkâr etsek de toplum olarak arabesk müzik bizim vazgeçilmezimizdir.

 Çünkü bizim her ruh halimizi melodili bir şekilde bize anlatır, sevdiğimiz insana haykırarak seni seviyorum demeye çekiniriz ama şarkı eşliğinde bağıra bağıra söyleriz onu ne kadar çok sevdiğimizi ya da kızgınlığımızı, onu unutamadığımızı yine şarkılara eşlik ederek haykırırız söylemek istediğimiz her şeyi, bana her zaman Arabesk Müzik samimi gelmiştir.

 

Haykırarak eşlik ettiğimiz birçok şarkının yazılış hikâyelerini araştırdığımızda da karşımıza bu samimiyet çıkıyor. Çünkü hepsi yaşanmış aşklar ya da ihanetler…

 

Arabesk Müziği’nin birde melodi kısmı etkiler bizi. Bir Orhan Gencebay şarkısını müzik başladığı anda anlatırız, aynı şekilde bir Ferdi Tayfur şarkısını da müzik başladığı anda biliriz, anlayacağınız kim ne derse desin ya da inkar etsin Arabesk Müzik bizim önemli değerimizdir.


Etiketler: ,,,,,