Arzu Kaya

Radyo Danset’te programlarını sürdüren ve sektörde pek çok deneyim elde eden Arzu Kaya, Müzrad’a konuştu!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Arzu Hanım… Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Radyo kariyeriniz nasıl başladı?

Arzu KAYA: Radyo kariyerim müziğe inanılmaz düşkünlüğümle başladı. 1996’da albüm çalışmasıyla beni tanıyacaktınız ki bir anda her şeyden vazgeçip kendimi radyo mikrofonunun önünde buldum ? Capitol FM, Hür FM derken 1998 de Metro FM’e başlayarak müthiş bir yayıncılık serüvenine başladım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir dönem Metro FM’de program yaptınız. Yayınınızın içeriği neydi? İlk çaldığınız şarkıyı ve anonsunuzu hatırlıyor musunuz?

Arzu KAYA: Bir dönem derken 11 yıllık bir zamandan bahsediyoruz. Evet tam 11 yıl hem yayıncı hemde Genel Yayın Yönetmeni olarak çalıştım. Yayın içeriğim gayet eğlenceli haberler müzik haberleri ilginç konular enerji dolu anonslardan oluşuyordu çok keyifliydi. İlk çaldığım şarkıyı ve anonsu hatırlamıyorum ama inanılmaz heyecanlı olduğumu hiç unutmuyorum. Kalbimin sesi mikrofondan duyuluyor zannetmiştim ?

 

Erhan YİĞİTCAN: Şuanda Radyo Danset’te program yapıyorsunuz. Güven Öz’ün parti programı ‘Clubber Zone’a ise anonslarınızla eşlik ediyorsunuz. Gece yayınlanan bir programda sesinizin canlı olmasını neye borçlusunuz? Sanırım enerji Güven Öz’ün çaldığı şarkılardan geliyor… ☺

Arzu KAYA: Evet hafta içi her gün 10.00 ile 12.00 saatleri arasında yayındayım ve her Cumartesi 23.00’te DJ Güven Öz’e anonslarımla eşlik ediyorum. Enerjim hiç bitmez tabii ki şarkıların etkisi var, özellikle Clubber Zone programında bir başka coşuyorum 🙂

 

Arzu Kaya | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Radyo Danset’te yeni gelişmeler oluyor. Önümüzdeki günlerde radyonun programları daha dikkat çekeceğe benziyor… Konuyla ilgili neler söylemek istersiniz? Dinleyenleri ne gibi sürprizler bekliyor?

Arzu KAYA: Radyo Danset, müthiş projelere imza atmaya devam ediyor. Biz bu yola başarmak için çıktık ve herkese bir internet radyosunun nasıl bu kadar profesyonel ve ulusal radyolardan ayırt edilmeyecek kadar başarılı bir içerik sağlayan radyosu olduğumuzu gayet net gösterdik. Sadece bu kadar değil, yeni projemiz alOndan (alondan.com) Türkiye’nin en büyük freelancer platformu olarak yayında!

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki radyo sektörüne yeni başlayan genç arkadaşlara ne gibi tavsiyeler vermek istersiniz? İyi bir radyo programcısı olmanın altın kuralları nedir?

Arzu KAYA: İlk kural müziğe aşık olması gerekli… Çok okumalı okumalı ki hem hayal gücü hem de doğaçlama yeteneği genişlesin. Bir radyo programcısının her şeyden haberi olmalı, takip etmeli, araştırmalı, gezmeli ve görmeli çok ama çok şey öğrenmeli… Radyocu olmak öyle kolay iş değil! Eğer radyo programcısı olmak istiyorsan kesinlikle vazgeçmeden hırsla ilerlemelisin, hırsına yenik düşmeden ve başkalarına zarar vermeden…

 

Erhan YİĞİTCAN: Bu zamana kadar ne gibi başarılara imza attınız? Kendinizle gurur duyduğunuz anı / anılarınız varsa bizimle paylaşır mısınız?

Arzu KAYA: Metro FM’i Türkiye genelinde Türkçe ve yabancı yayın yapan radyolar arasında ilk üçe sokmuştum ayrıca yabancı radyolar arasında da açık ara birinciliğe taşıdım bu gerçekten büyük bir başarıydı, tabii ki bu başarı o dönem yanımda bulunan ekibimle gerçekleşti. Bunun yanı sıra büyük organizasyonlar yaptığımız en iyi işlerdendi. Unutamadığım anılarımdan biri ise; yine Metro FM’deyim yazın ortası ve Kilyos’ta bir Beach’te canlı yayın yapıyoruz yanımda Banu Candemir Rana ve Mustafa Kemal var. Herkese çok zor gelen canlı yayını biz her yerde parmağımızla yapıyorduk resmen. Hiç unutmam artık öyle abartmıştık ki denizin ortasında yüzerek yayın yapmıştık bu da unutamayacağım yayın anılarımdandır ☺

 

Arzu Kaya | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da farklı konulara yönelelim… Hobileriniz nelerdir? Boş zamanlarınızda genellikle neler yaparsınız?

Arzu KAYA: Yürürüm en sevdiğim şeydir müzik dinleyerek yürümek… Dostlarımla bir araya gelmeyi çok severim. Bir de dans etmek vazgeçemediğim şeylerden biridir.

 

Erhan YİĞİTCAN: Ne sıklıkla seyahat edersiniz? Yakın zamanda gitmeyi düşündüğünüz bir yer var mı? Sizce çok gezen mi çok okuyan mı bilir?

Arzu KAYA: Seyahat sıklığım belli olmuyor ama gezmeyi çok severim. Yakın bir zamanda yurt dışı gözüküyor bakalım işlerimi yoluna koyduğum an bir tatil beni bekliyor 🙂 Çok gezen okumazsa gezdiği yerden bir şey anlamaz, bu nedenle gezerken okuyan okurken gezen insan diyelim….

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Arzu KAYA: Bende çok teşekkür ederim. Ekip olarak çalışmalarınızı taktir ediyor ve başarılı buluyorum. Doğru yapılan işler zirveye çıkar, Müzrad ailesini seviyorum 🙂


Etiketler: ,,,