‘Aşkın Gözü Kör Mü’ Yeniden Hayat Buldu!

Merve & Alper Güzel; kendi yapım şirketleri MAG Müzik etiketiyle, sözü ve müziği Rana – Selçuk Alagöz’e ait olan “Aşkın Gözü Kör Mü” adlı şarkıyı, evlilik yıl dönümlerinde ilk single çalışmaları olarak müzikseverlerle buluşturdu.

 

Tüm dijital platformlarda yerini alan cover şarkıya gelen beğeni ve yorumlar, güzel çiftinin müzik piyasasına yeni bir soluk kazandıracağının habercisi…

 Merve & Alper Güzel Kimdir?

Alper Güzel, İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak başladığı müzik serüvenine, TRT Gençlik Korosu’nda koristlik yaparak devam etmiştir. Lise yıllarında yan flüt ve piyano branşlarında almış olduğu klasik müzik alt yapısını; İstanbul Bilgi Üniversitesinde Caz eğitimi ile devam ettirmiştir. Bir çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaşan sanatçı, 2009 yılında kendi yapım ve organizasyon şirketini kurmuştur.

 

Merve Güzel, İlk ve orta öğrenimini özel bir eğitim kurumunda tamamladıktan sonra tercihini yabancı dilden yana kullanarak İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde eğitim almıştır. Spiker bir babanın kızı olan sanatçı, küçük yaşından beri yakın olduğu piyasaya; eşi ile tanıştıktan sonra adım atmıştır. İçinde var olan müzik tutkusunu, 2011 yılı itibariyle eşinin desteği sayesinde profesyonel müzik hayatına taşımıştır.

 

2010 yılından bu yana kurumsal firmaların çözüm ortağı olarak enerjileri ile keyifli sahnelere imza atan çift, müziğin yanı sıra halen eğitim sektöründe de varlıklarını sürdürmektedir.

 


Etiketler: ,,,,,,