Aslı Demirer’den Yeni Şarkı Sürprizi: ‘Sana Sakladım’

Pop müziğin sevilen isimlerinden Aslı Demirer, 2014 yılında başladığı solo kariyerini yeni şarkısı ‘Sana Sakladım’ ile sürdürüyor!

 

Sözü ve müziği Aslı Demirer ve Mert Carim’e, düzenlemesi Serkan Ölçer’e ait şarkı akustik ve etnik öğelerle harmanlandı. Kayıtları 4 farklı stüdyoda tamamlanan ‘Sana Sakladım’ın klibi Bora Çifterler tarafından Kapadokya’da çekildi.

  


Aslı Demirer Hakkında // Aslı Demirer Kimdir?

Müziğe küçük yaşlarda keman eğitimiyle başlayan Aslı Demirer, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı mezunudur. İlkokul sonrası, yarı zamanlı konservatuvar eğitiminin ardından üniversitede konservatuvarı kazanıp İstanbul’a yerleşen Demirer’in profesyonel müzik hayatı da böylece başladı. Konservatuvar eğitimini sürdürürken aynı zamanda çeşitli grup ve orkestralarda keman çalıp, şarkı söyleyen Demirer; birçok sanatçıya sahnede ve albümlerinde geri vokal yaptı. Sanatçı ayrıca reklam, dizi ve sinema müzikleri yaptı ve seslendirdi.

Birçok albüm, toplama albüm, soundtrack albüm ve ortak projede konuk sanatçı olarak yer alan Aslı Demirer, işin mutfağına duyduğu ilgiden, 2-3 yıl kadar müzik stüdyolarında kayıt teknisyenliği ve vokal koçluğu da yaptı. Sinema, dizi ve reklam müzikleri yazmaya ve seslendirmeye devam eden sanatçı; 2011 yılında Türkiye’ye özellikle alternatif müzik dalında güçlü isimler katan M. Music Factory Yarışması’nda grubu ile en iyi alternatif Rock kategorisinde birincilik kazandı. Müziğini kendi şarkılarından oluşan bir albüme taşımaya karar veren sanatçı, solo projeleriyle müzik yolculuğuna devam ediyor.


Etiketler: ,,,