Athena İzmir Arena Sahnesinde!

18 Mart 2017 20:30İzmir Arena, İzmir

Normal 55.00 TL Vip Balkon 110.00 TL
– 55.00 TL

Türkiye’de Punk ve Ska akımının başarılı ismi Athena, 17 Mart’ta İzmir Arena sahnesinde hayranlarıyla buluşacak!

 

1998 yılından beri Türkiye’nin ve Dünya’nın önde gelen markalarıyla büyük anlaşmalara imza atmış, yurt içinde ve yurt dışında sayısız konser ve festivalde yer almış olan Athena, Türkiye’de Punk ve Ska akımının ilk ve tek başarılı ismidir.

 

Hakan ve Gökhan Özoğuz tarafından 1987 yılında temelleri atılan grup, 1998 yılında ilk albümleri Holigan’ı çıkardı. Skalonga ve ardından albümün adını taşıyan ve adeta futbolseverlerin marşı haline gelen şarkıları Holigan ile ülke çapında büyük başarı kazandı. İkinci albümleri ‘Tam Zamanı Şimdi’nin hemen ardından Türk Milli Basketbol Takımı’nın marşı haline gelen 12 Dev Adam projesi ile tekrar büyük gündem yakaladı. Şarkı ülkemizde olduğu kadar Avrupa’da da büyük yankı uyandırdı. Basketbol Milli Takımı’nın 2. geldiği 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na katılan diğer Avrupa ülkelerinin basın organları 12 Dev Adam şarkısının takıma verdiği güçten bahsetti.

 

Athena 2002 Nisan ayında yeni albümü ‘Her şey Yolunda’yı piyasaya sürdü. ‘Albüm Öpücük’ videosu ile tanıtıldı. Grup daha sonra bu kez Dünya Şampiyonası sebebiyle Milli Takım ile birlikte Amerika’ya uçtu.

 

TRT, 2004 yılında Türkiye’de yapılacak olan 49. Eurovision Şarkı Yarışması için iddialı bir isim arayışına girdi. Athena ile yapılan görüşmeler olumlu sonuç verince Türkiye’yi Athena’nın temsil edeceği açıklandı. For Real şarkısıyla yarışmaya katılan Athena 4. oldu ve Eurovision tarihinin ilk alternatif müzik grubu olarak büyük sevgi ve ilgi topladı. Hemen ardından Universal Muzik Almanya ile yaptığı anlaşma çerçevesinde yurt dışında ‘For Real’ın da içinde bulunduğu bir EP yayınladı ve konser turnesi yaptı. Aynı yıl içerisinde grup beşinci stüdyo albümü ‘Us’u piyasaya sürdü. Beyhan Murphy tarafından sahneye konulan Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin “Şehir Orman” isimli modern dans gösterisinin de içinde yer alan DİHO, albümün çıkış şarkısı oldu.

 

2005′te ilk self-titled albümünü ardından da ‘İt’ adlı EP’yi piyasaya çıkaran Athena, Nirvana’nın Breed adlı şarkısını ‘Köpek’ ismiyle cover’ladı.

 

Fenerbahçe’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle kulübün Athena ile yaptığı işbirliği sonucu, 2007 yılında 3 şarkı ve bir akustik versiyonluk Fenerbahçe’nin 100. yıl albümü çıktı.

 

Bir süre İngiltere’de yaşayan Gökhan ve Hakan Özoğuz 2010′da yeni albümün müjdesini verdi. 2010 yılının Mayıs ayında Pis adlı stüdyo albümü, grubun 8. albümü olarak yayınlandı. İlk klip Serseri Mayın ve ardından ‘Arsız Gönül’ ile çok başarılı bir yıl geçiren Athena, Coca – Cola ile yaptığı anlaşma için Frank Sinatra’nın ‘My Way’ isimli şarkısını ‘Ben Böyleyim’ ismiyle coverladı ve single büyük başarı kazandı.

 

Athena, 2014 Kasım ayında ‘Altüst’ adını verdikleri yeni albümünü yayınladı. Albümün çıkış şarkısı ‘Kafama Göre’ Vodafone FreeZone’un 2014 – 2015 yılı şarkısı olarak seçildi. Grup albümün çıkışıyla yoğun konser trafiğine tekrar başladı. İkinci klibini ‘Parçalanıyoruz’a, üçüncü klibini de ‘Ses Etme’ye çekti.

 

Athena Grubu Elemanları

Gökhan Özoğuz
Hakan Özoğuz
Umut Arabacı
Mehmet Emre Ataker
Sinan Tınar

 

Bilet Satın Al


Etiketler: ,,,