Avicii’nin Yeni Albümü “Stories” Çıktı !

2013 yılında çıkardığı çok ödüllü ilk albümü “True” ile çağdaş dans müziğinin sınırlarını tam anlamıyla baştan belirleyen dünya yıldızı Avicii, merakla beklenen ikinci albümü “Stories”i çıkardı! Bu yaz 22 ülkede iTunes listelerinde bir numaraya yerleşen ‘Waiting For Love’ single’ını da içinde barındıran 14 şarkıdan oluşan bu yeni albüm, Avicii’nin kendine özgü tarzındaki doğal gelişimi gözler önüne seriyor.

 

Çıkış albümü “True” ile 84 ülkede iTunes listelerinde bir numaraya yerleşmesinin yanı sıra ‘Wake Me Up!’ single’ı ile dünya çapında 5 milyon satış yaparak 2013 yılının en hızlı satılan single’ını yayınlamayı başaran Avicii, yorulmak bilmeden en az ilk albümü kadar baş döndürücü bir ikinci albüm için hiç durmadan çalışmalara başlamıştı. Grammy adaylığı olan prodüktör, şarkı yazarı ve DJ yaptığı tüm şarkıların anlatmak istediği bir hikayeye dayandığını belirtti. “Stories” albümündeki yeni şarkılar Avicii’nin “True” albümünün çıkışından itibaren yaşadığı deneyimlerin bir yansıması. Stockholm’de 80 000 yerli hayranına çalıp “True” turnesi için 500 bin bilet sattıktan sonra hastalığı sebebiyle bir yıllık konser planını ertelemek zorunda kalan Avicii, “True” albümünden tamamen uzaklaşmak yerine yeni albümü onun üzerine inşaa etmeyi tercih etmiş.

 “True” albümünde akustik enstrümanları çağdaş elektronik müzik sesleriyle birleştiren Avicii, “Stories” albümünde bunu elektronik müziğin marşı haline gelen, müziğini derin olarak tanımlamamızı sağlayan yüksek kaliteli tarzından ödün vermeden bir adım daha ileri taşıyor. Avicii’nin deneyselliğe olan yatkınlığı “Stories” albümünde de devam ediyor. Soul ve caz öğeleri taşıyan ‘Touch Me’ ve metalik, hip hop tınılarına sahip olan ‘Pure Grinding’ şarkıları arasındaki fark onun geçtiğimiz iki yıl içinde nasıl geliştiğini gösteriyor. Her açıdan bir zafer olarak görülebilecek olan albüm, “True”nun çığır aşan etkisinin üzerine inşa edilirken Avicii’nin Spotify üzerinde en çok dinlenen 10. sanatçı haline gelmesiyle çağının en ilham verici dans müziği sanatçılarından biri olarak yerini garantiliyor.

 

İşte “Stories”de yer alan şarkılar:

1. Waiting For Love
2. Talk To Myself
3. Touch Me
4. Ten More Days
5. For A Better Day
6. Broken Arrows
7. True Believer
8. City Lights
9. Pure Grinding
10. Sunset Jesus
11. Can’t Catch Me
12. Somewhere In Stockholm
13. Trouble
14. Gonna Love Ya

 

Dans müziğinde yeni bir sayfa açacak “Stories”i iTunes üzerinden satın almak için tıklayın

 

“Stories”i dinlemek için:

Spotify: http://spoti.fi/1P8vtKH
Deezer: http://bit.ly/1Ngn2gZ
Youtube: http://bit.ly/1JL8SCp
Turkcell Müzik:http://bit.ly/1Z3g9mS

 

‘Waiting For Love’ single’ının ilgi gören müzik videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz !

 

 

Ayrıntılı bilgi için:

http://avicii.com/
https://www.facebook.com/avicii
https://twitter.com/Avicii


Etiketler: ,,,,,,,,,,,,,,,