Aydilge’den Yepyeni Bir Albüm Geliyor!

Kendi söz ve bestelerini yazan ender kadın şarkıcılarından biri olan Aydilge, ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’ adlı yeni albümünü yayınlamaya hazırlanıyor…

 

Özellikle ”elalem ne der” çekincesiyle hapsolunan sınırlara kafa tutan albümde, 11 yeni şarkı bulunuyor. Kadına ve erkeğe yönelik basmakalıp rolleri sorgulayan şarkıların yer aldığı albümde, Aydilge kendi yolundan şaşmadan, inandığı müziği yaratmayı hedefliyor.

 Müzik camiasında birbirine benzeyen şarkılar ve sesler içerisinde ‘kendi’ olarak kalmanın zor ama onurlu bir yolculuk olduğunu dile getiren şarkıcının yeni klibi de albümle aynı ismi taşıyan şarkıya çekiliyor.

 

Evlensem de Boyun Eğmem!

19 Haziran’da büyük aşk yaşadığı keman sanatçısı Utku Barış Andaç ile evlenecek olan ünlü isim, evlilik kurumunu da eleştirmekten geri durmuyor. Özellikle kadınların evlilik sonrası eşleri tarafından maruz kaldıkları baskılara parmak basan Aydilge, kadına ne yakışır, kadın hangi saatte nerede olmalı, nasıl davranmalı şeklindeki kalıplara şarkılarıyla karşı çıkıyor. ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’ Nisan sonunda raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..


Etiketler: ,,,