Ayşe Çınar

Geçtiğimiz Ağustos ayında Kaan Gökman yorumuyla ‘Deniz Gibi Sev’ şarkısının klibini müzikseverlere sunan Ayşe Çınar, Müzrad’a konuk oldu!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Ayşe Hanım… Müzikal kariyerinize bir ilgi mi yoksa bir öneri sonucu mu başladınız?

Ayşe ÇINAR: Müzik hep içimde susmayan bir şarkı gibi… Sevgiden dolayı başladı.

 

Erhan YİĞİTCAN: Üniversite yıllarınızda radyo ve TV programlarına solistlik yaparak katıldınız. Bu durum, o dönemlerde sizin için bir tecrübe oluşturdu mu? Sahneyle ilk olarak bu şekilde mi tanıştınız?

Ayşe ÇINAR: Hem güzel anılar hemde inanılmaz bir tecrübe kazandırdı dolayısı ile sahnede başlamış oldu. Hala radyo kayıtlarım durur.

 

Erhan YİĞİTCAN: Satış ve Pazarlama üzerinde yüksek lisans yaptınız ayrıca sigorta ve reasürans alanında da kariyeriniz var. Peki, bu alanlardan müziğe geçişiniz nasıl oldu? Müzik aklınızın bir kenarında mıydı hep?

Ayşe ÇINAR: Aslında kariyerden müziğe değil müzikten kariyere geçiş oldu. İstanbul’a albüm anlaşması ile gelmiştim ve albüm çalışmaları esnasında bir yandan da para kazanıp geçinmem gerekiyordu kurumsal kariyerim aslında geçici olacaktı 🙂 Tam tersi oldu ama bu sürede müzikten hiç kopmadım özel derslerim, koro çalışmalarım vs. hep devam etti.

 

Ayşe Çınar | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz Mayıs ayında ‘Deniz Gibi Sev’ şarkınızı sevenlerinize sundunuz. Kaan Gökman yorumuyla da yaz günlerini özleyeceğimiz bir klip çektiniz. Şarkıyla ilgili geri dönüşler nasıl oldu? Kaan Gökman ile nasıl tanıştınız?

Ayşe ÇINAR: Sizin aracılığınız ile bir kez daha sevgili Kaan Gökman’a teşekkür etmek isterim bambaşka bir enerji kattı şarkıma… Şarkı dinlendikçe seviliyor ve aklınıza takılıyor bunu da gelen yorumlardan dolayı söyleyebiliyorum. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Kaan benim eski arkadaşım İstanbul’a ilk geldiğim zamanlarda tanışmıştık.

 

Erhan YİĞİTCAN: Yakın zamanda sevenlerinize sunacağınız bir çalışma var mı? Kimlerle çalışmayı hedefliyorsunuz?

Cevap: Evet var “Kalbimin Çaresi” Monica Molina’nın A Paso Lento şarkısına yaptığımız cover olacak. İkinci klibi de ona çekeceğiz kısmetse. Şu anda farklı bir isim yok aklımda açıkçası.

 

Erhan YİĞİTCAN: Genellikle ne tarz müzik dinlersiniz? Bu yaz en çok dinlediğiniz 5 şarkıyı sorsak hangi isimleri söylersiniz?

Ayşe ÇINAR: Ayırt etmiyorum aslında çünkü her tür müzik besliyor beni. Tek tek şarkı değil de Sertab Erener, Sıla, Pink Martini, Buika ve tabii ki Monica Molina dinledim.

 

Ayşe Çınar | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da farklı konulara yönelelim… Öğrencilik hayatınız nasıldı? Dersine günü gününe çalışan mı yoksa işi son güne bırakan bir öğrenci miydiniz? 🙂

Ayşe ÇINAR: Düzenli çalışmaya gayret ederdim lise bitene kadar hiç kalmadım gerçi şimdi kalmak yok ama bizde vardı. Üniversitede açıldım lise bitene kadar taktir teşekkür alamayan ben notlarım yüksek olduğu için burslu okudum şaka gibiydi.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya paylaşımlarınız da karşı tarafa geçen neşeli bir tavrınız var. Gerçek hayatta da böyle misiniz? Mutlu olmayı kendinize ilke edinir misiniz?

Ayşe ÇINAR: Ay ne mutlu bana… Evet gerçek hayatta da aynı öyleyim, hatta daha fazla enerjik ve neşeliyim. Hayatı güzel yaşamayı, çevremi mutlu etmeyi seviyorum. O zaman zorlukların üstesinden daha kolay gelebiliyorsunuz, güçlü hissediyorsunuz kendinizi…

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Ayşe ÇINAR: Bende çok teşekkür ederim bana zaman ayırdığınız için… Sitenizi büyük bir keyifle takip ediyorum. Kaliteli ve her daim güncelsiniz ki bu bence çok önemli!


Etiketler: ,,,,,