Ayşegül

Geçtiğimiz aylarda ilk solo single çalışması ‘Son Yolcu’yu Yücelen Müzik etiketiyle yayınlayan Ayşegül ile sıcak bir sohbet gerçekleştirdik!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Ayşegül Hanım… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Müziğe olan ilginiz nereden geliyor?

Ayşegül: Bir kaç kelime söyleyebilecek kadar küçükken ‘da daa…’ şeklinde şarkı söyleme çabalarında oluşum ilahi gücün verdiği bir yetenek olduğuna ve müzikle ilgilimin doğduğum an itibariyle damarlarımda dolaştığına eminim. Tabir-i caizse kendimi bildim bileli şarkı söylüyor müzik dinliyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: ‘Son Yolcu’ nasıl ortaya çıktı? Hangi isimlerle çalıştınız ve sonraki çalışmanızı albüm mü yoksa single olarak mı düşünüyorsunuz?

Ayşegül: Sözleri Ecem Tursun‘a ait eser Emre Yücelen‘in besteleyip aranje edip bana “tam da sana göre” diyerek göndermesi ve benim şarkıya ruhumla da eşlik etmem sonucu yayınladık . Yine güzel bir single ile devam edeceğiz kış aylarında yine insanların en derinlerine inmeye hazırlanıyoruz.

Elbette Emre Yücelen ile…

 

Erhan YİĞİTCAN: Sahne hayatınız ilk olarak nerede ve nasıl başladı? Sahneye ilk çıktığınızda neler hissettiniz? İlkleri konuşalım biraz da…

Ayşegül: İlkokul itibari ile aslında koro, solo performanslarla sahne hayatıma başladım. Profesyonel boyutu tam anlamıyla 2006 yılında başladı. İnanılmaz heyecanlı olduğum 14 Şubat gecesi İzmit Kentsa Sabancı Sosyal Tesisindeydi ilk sahnem… Bazı özel organizasyonlarım ve sahnelerimde hala titrediğim oluyor. Heyecanımı hiç kaybetmeyeceğimi bilmem bana ayrıca işime aşkım konusunda bir kanıt gibi.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki son dönemde başarılı bulduğunuz isimler var mı? Dinlemeyi sevdiğiniz şarkılar hangileri?

Ayşegül: İdollerim ve müzik tarzlarına göre top seslerim nettir değişmez aslında… Pop müzikte Hande Yener, Rock müzikte Şebnem Ferah, Arabesk Fantazi Müzikte Linet, Türk Halk müziğinde Zara’dır. Her tarzı dinlerim aslında… Marilyn Manson’da dinliyorum, Emma Shaplin’de… Özetle işini iyi yapan mükemmel sesler ve yorumcuları müzisyenleri izliyorum, dinliyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Çaldığınız bir enstrüman var mı? İlgi duyduğunuz ve mutlaka öğrenmeliyim dediğiniz enstrüman hangisi?

Ayşegül: Batı müziği şan bölümünde okurken seçmeli enstrümanım kemandı. Çok da severek öğreniyordum yaklaşık üç sene sonra hamilelik dolayısı ile kemanımla ilgilenemeyince parmaklarımda kemanımda küstüler. Keşke hiç ayrılmasaydık… Ben biraz fazla duygusalım, her sanata aşık insan gibi keman ve piyano benim bam telime basan tınılara sahip…

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da farklı konulara yönelelim. Çocukluğunuzda ne gibi uğraşlarınız vardı? Arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlardı?

Ayşegül: Arkadaşlar klasik ne olacağınızı tahmin ederler onlar için ‘star’ olacaktım ve konu hala aynı 🙂
Çocukluğum herkes gibi tahtadan kılıçlarla savaşarak, bisiklete patene binerek, erik çalarak, koşarak, çamurla oynayarak geçti. 15 yaşım itibarı ile ise yerel radyomuzun prodüksiyon bölümünde reklam jingle yaparak ta devam etti. Bazense reklam seslendirdim, radyo sunuculuğu yaptım. Okul hayatıma şarkı söylememe engel olabilecek bir hayatım hiç olmadı. Çünkü hep iç içeydim yolculuk yaparken bile…

 

Erhan YİĞİTCAN: Görmeyi istediğiniz tarihi yapılar arasında neler var? Yakın zamanda nereye gittiniz ve neler keşfettiniz?

Ayşegül: Efes’e gittim bu yıl… Sanki orada hala bazı ruhlar bulunuyor ve beni izliyor hissine kapıldım. Aynı şeyi Konya’da da yaşamıştım. Beni en etkileyen Hz. Mevlana için gittiğim Konya gezisi oldu.

 

Erhan YİĞİTCAN: Boş zamanlarınızda neler yaparsınız? Hobilerinizi öğrenebilir miyiz?

Ayşegül: Boş zamanlarımda genelde yemek yapıyorum 🙂 Anne ve eş olmak ev hanımlığını da gerektirdiğinden birçok boş zamanım çok sevdiğim mutfağımda geçiyor. Elbette repertuvara eklenecek şarkılar listeli ve müzik setinde art arda çalarak… Bazen bisiklete binip paten sürüyorum, yüzüyorum. Bunları yalnızken yapıyorum elbette… Yalnız değilsem ailemle birlikteysem onlarla zaman nasıl kaliteli geçiyorsa öyle geçirme gayretindeyim.

 

Erhan YİĞİTCAN: İlginize teşekkür ederiz… Son olarak platformumuz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Ayşegül: Röportajlarınızda yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Çok keyifli sorulardan oluşan röportaj oldu. Sayfayı genel olarak çok hoş ve başarılı buldum, nice güzel sohbetlerde görüşmek dileğimle…

 


Etiketler: ,,,,,