‘Benim Adım Feridun Film Müzikleri’ Albümü Müzikseverle Buluşuyor…

Halil Sezai’nin yorumladığı ‘Yeniden Doğar mıyım?’ ve ‘Sen Hiç Ona Benzemesen de’ şarkılarının yer aldığı Benim Adım Feridun Film Müzikleri albümü müzikseverlerle buluşuyor…

 

Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Çağan Irmak’ın yeni filmi ‘Benim Adım Feridun’ bugün izleyiciyle buluşurken, Çiğdem Erken imzası taşıyan film müzikleri albümü de müzik marketlerdeki yerini alıyor. Tamamını Çiğdem Erken’in hazırladığı, TAFF Pictures yapımcılığında Mahir Ünsal Eriş’in aynı adlı eserinden senaryolaşıp yönettiği “Benim Adım Feridun” filminin müzikleri Sony Music etiketiyle, filmin vizyon tarihiyle aynı gün dinleyiciyle buluşuyor.

 Farklı müzikal tatları barındıran albümde Çiğdem Erken imzalı 15 şarkı yer alıyor. Albümde Halil Sezai, sözü ve müziği Çiğdem Erken’e düzenlemesi ise İskender Paydaş’a ait olan ‘Yeniden Doğar mıyım?’ ve ‘Sen Hiç Ona Benzemesen de’ şarkılarını seslendirirken, albümün bir başka sürprizi de “Sen Hiç Ona Benzemesen de” şarkısına farklı bir tat getiren Çağan Irmak’ın yorumu olacak. Çağan Irmak, seslendirdiği bu şarkıyla beyaz perdede ki başarısını yorumculuğu ile de perçinliyor.

 

 

Çiğdem Erken’in ‘Aşk Bu’ şarkısının yanı sıra, sözleri Çiğdem Gözkaman’a, düzenlemesi ve yorumu Melis Sökmen’e ait olan “Hediyem” şarkısı da albümün diğer renklerinden. Ayrıca sözü Çiğdem Erken’e ait olan ‘Öyledir Geçer Zaman’ şarkısını da müziğinde de imzası olan Melis Sökmen yorumuyla dinliyoruz.

 

Tüm bu şarkıların yanı sıra, Çiğdem Erken imzalı 9 enstrümantal eseri de barındıran albüm; Şenova Ülker, Cengiz Ercümer gibi değerli müzisyenlerin katkılarıyla kaydedildi. İzleyiciye olduğu kadar, dinleyicilere de dolu dolu bir müzik ziyafeti sunulan film müzikleri albümü, dinleyicilerle buluştu.

 

Çağan Irmak’ın ince dokunuşlarıyla dram ve komedi ögelerinin bir arada yer aldığı ve başrollerini Halil Sezai, Büşra Pekin, Özge Borak, Suzan Aksoy, Tarık Pabuççuoğlu gibi önemli oyuncuların paylaştığı ‘Benim Adım Feridun’ filminden sahnelerin de yer aldığı ilk klip ‘Yeniden Doğar mıyım?’ geçtiğimiz günlerde izleyicilerin beğenisine sunuldu. Performans sahnelerinin Nardis Jazz Club’ta çekildiği klipte Halil Sezai’ye, piyanoda Çiğdem Erken eşlik ediyor…


Etiketler: ,,,,,,,