Bilge Nihan ve Bahadır Tatlıöz’ün Yeni Çalışması Yayında!

Bilge Nihan yepyeni çalışması ‘Net’ ile müzikseverlere tekrar merhaba diyor!

 

Berlin doğumlu Bilge Nihan’ın müzik hayatı küçük yaşlarda piyano eğitimi ile başlayıp, Güzel Sanatlar Lisesi ile devam etti. Aynı yıllarda Berlin Klasik Türk Müziği Derneği’nde görev almaya başladı ve TRT Avrupa Ses Yarışması’nda ikincilik ödülünü aldı.

 Bursu olarak devam ettiği 4 senelik klasik şan eğitiminin yanı sıra Sosyal Pedagoji Yüksek Öğrenimi ile eğitim hayatını tamamlarken, bir yandan da profesyonel müzik hayatına giriş yaptı.

 

2006’da radikal bir kararla Türkiye’ye yerleşerek, İstanbul’daki ilk yıllarında bir çok pop müzik sanatçısına vokalist olarak eşlik etti. 2012 itibarıyla ise solist olarak kendi çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.

 

Müziği ve aranjesi Cüneyt Yamaner’e ait olan ‘Net’ teklisinde, sözlerin yazarı Bahadır Tatlıöz’de Bilge Nihan’a eşlik ediyor. Bahadır Tatlıöz ile dostlukları geçmişe dayanan Bilge Nihan, bu projede Bahadır Tatlıöz ile aynı şarkıyı seslendirmenin büyük bir keyif olduğunu belirtti.

 

 

Video klibinin yönetmenliğini Bahadır Tatlıöz ve Gülşen Aybaba’nın birlikte üstlendiği ‘Net’ GNL Müzik etiketi ile yayında!


Etiketler: ,,,,,,,