“Bu Ne Perhiz Bu Ne Lahana Turşusu?”

muzrad_erhan-yigitcan-kose-yazilari

 

Öncelikle merhaba sayın okurlarım uzun bir aradan sonra yeniden sektörel yazılarımla karşınızdayım …

 Yaklaşık 2 senedir yer aldığım radyo mecrasında az da olsa bir yol kat ettiğimi düşünüyorum. Gerek mücadeleci tavırımla ve azmimle … Bu iş bazılarının sandıkları kadar kolay değil ! Yeni çalışmalar üretmek gerekiyor. Birde şanslıysanız bu iş tamam 🙂 Bunu anladım !

 

Esas konumuza gelecek olursak canımın sıkıldıgı bir noktadan ve bilhassa beni de ilgilendiren bir konudan bahsedeceğim.

 

Deneyimli radyocuların önderliğinde gerçekleşen konferanslarda bu aralar sektörde yeni yetişen genç radyocuların olmadığı dile getiriliyor. Ülkemizde elbette yeni yetişen genç radyocular var. Hatta bu alanla ilgili calışmalari ve başarıları da var. Ama bunları görmezden gelen çoğu radyocu var. Bugün madem böyle bir düşünce ortaya atılıyor neden hala genç radyocular sektörde görmemezden geliniyor? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Yani bugün hiç genç radyocu yok mu bu ülkede? Olayı farklı bir açıdan örneklendirecek olursam, sarkıcı olmayı hedefleyen genç kesimde var ve sanatçıların o kesme yer yer desteğinin olduğunu da gormekteyiz, hatta bazen sanatçılar o genç arkadaşımıza şarkı bile veriyor. Bahsedilen konu eğer bu kadar ciddiye alınıyorsa bugün müzik sektöründe ki bu gelişmenin benzerini radyo sektöründe de görelim. Yani deneyimli radyocular genç radyocularla iletişim halinde olsun, genç radyocular belli alanlarda yetişsin kendini geliştirsin sektöre katkısı olsun ve bu işi hobiden ziyade meslek haline dönüştürsün.

 

Bahsettiğim düşüncenin faaliyete geçmeyeceğini her ne kadar aklım kesse de önümüzde ki yıllarda bu alanda bir gelişmenin olacağını düşünerek yazımı noktalıyorum.

 

Radyo ve müziğin hayatınızdan eksik olmayacağı bir gün dilerim !

Saygı ve Sevgilerimle …
Erhan Yigitcan


Etiketler: ,,,,