Caner Ünal

muzrad_caner-unal2muzrad_caner-unal3

muzrad_caner-unal4

27/06/1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen Caner Ünal’ın müziğe olan ilgisi özellikle dinlemiş olduğu albümleri arşiv yapmasıyla başlamıştır. Çalgı yapım ustası aynı zamanda bağlama çalan müzisyen babasından almış olduğu feyzle ve ilkokul yıllarında öğretmen olan annesinin teşvikiyle, okul korosu çalışmalarıyla müzik hayatına ilk adımını atmıştır.

 

Lise yıllarında ablasının kendisine hediye etmiş olduğu gitarla müzik hayatına yön veren entsrümanıyla tanışmıştır. Gitarı başarılı bir şekilde etüd ettikten sonra yorumculuğunu da geliştirerek sahne çalışmalarına başlamıştır. Bu süreçte 2000 yılında memleketi İzmir’den İstanbul’a gelip değerli gitar virtüözü, besteci, yorumcu, müzik adamı Doğan Canku’yla tanıştıktan sonra kendisinin müzik okulunda gitar öğretmeni Murat Usanmaz eşliğinde klasik gitar eğitimine başlamıştır.

 

2001 yılında söz, beste ve bunun yanı sıra profesyonel anlamda hayatını kazandığı sahne çalışmalarına devam etmiştir. Çeşitli müzisyenlerle stüdyolarda, albüm alt yapı çalışmalarına gitarıyla eşlik etmiştir. Tüm bu tecrübeler ve birikimlerin ışığında kendi müzikal kimliğini ve tarzını oluşturan ‘’Sıkıntı Yok’’ isimli ilk albüm projesine başlamış ve titiz bir çalışma sonucunda Taşkın Müzik Prodüksiyon etiketiyle 6 Şubat 2014 tarihinde dinleyicilerin beğenisine sunmuştur.

 

2014 yılının son günlerinde Fono Müzik plak şirketine transfer olmasının ardından ikinci albümü olan ”Eski Sevdalar” isimli yine söz ve müziklerin tamamı kendisine ait olan çalışmasını 19 Şubat 2015 tarihinde dinleyicilerle buluşturmuştur…


Etiketler: ,,,,