Cem Şahin

Radyo Trafik Ankara’da yayınlarını sürdüren Radyo Programcısı ve Seslendirmen Cem Şahin konuğumuz oldu ve sorularımıza özel yanıtlar aldık…

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Cem Bey… Nasılsınız? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Radyo kariyeriniz nasıl başladı?

Cem ŞAHİN: Merhaba, öncelikle Müzrad ailesine çok teşekkür ederim. Radyoculuk kariyerim Erkut Aktaş ile tanışmam ile başladı. Onun yönlendirmeleri ve desteği ile bu sektöre adım attım.

 

Erhan YİĞİTCAN: TV 58’de seslendirmen olarak göreve başladınız sonrasında çeşitli programlar yaparak iz bıraktınız. Bu süreci biraz anlatabilir misiniz? Seslendirmenlikten program sunuculuğuna geçişiniz nasıl oldu? TV sektöründe ne gibi deneyimler elde ettiniz?

Cem ŞAHİN: Radyoculuk yaptığım dönemde TV 58’de önce seslendirmen sonra kameramanlık yaptım. Daha sonra gece haberleriyle ekrana çıkmaya başladım ve bu süreçte zamanla hafta sonu haberleri daha sonra ana haber bültenini sundum. Tabii bu süreçte çeşitli siyasi ve güncel programlarında sunuculuğunu yaptım. Televizyon sektöründe bulunmam görsel açıdan birçok zenginlik kattı çünkü bu alanda öğrendiklerimi daha sonra program yapımcılığı yaparak değerlendirdim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Radyo Trafik ile tanışmanız nasıl oldu? Ne kadar süredir program yapıyorsunuz? Programınızı ilk dinleyen biri yayında neler bulabilir?

Cem ŞAHİN: Radyo Trafik’te 4 yıldır görev yapmaktayım. Daha önce İstanbul’da takip ediyordum ve Ankara’da açılacağını duydum ve başvurdum. Yöneticilerimin de takdiri ile başladım. Radyo Trafik, Türkiye’nin ilk ve tek trafik radyosu ve ulaşım adına her konu radyomuzda yayınlanmaktadır.

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki yayın esnasında yaşadığınız ve unutamadığınız bir anınız varsa paylaşır mısınız?

Cem ŞAHİN: Birçok güzel olayla karşılaştım ama unutamadığım bir hikaye var; ‘Bir gönüllü muhabirimiz aradı ve sizin sayenizde baba oldum sizin yönlendirmeniz ile yolumu belirledim eşimi doğuma yetiştirdim’ dedi. Tabii bu sözler bizi çok mutlu etmişti.

 

Cem Şahin | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Aynı zamanda PratikA Seslendirme Ajansı’nda seslendirmenlik yapıyorsunuz. Seslendirmenlik sizin için bir tutku mu? İlginiz nereden geliyor?

Cem ŞAHİN: Seslendirmenlik benim için bir tuttu. Çünkü yazılara siz hayat veriyorsunuz. PratikA’da benim için büyük bir şans. Çok profesyonel ve güzel bir kurum…

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz günlerde ‘Gölge’ isimli romanınızı okuyucularınıza sundunuz. Roman yazma fikri nasıl ortaya çıktı ve kahramanını neden kadın olarak belirlediniz?

Cem ŞAHİN: Yedi yıllık bir hayaldi ve bu sene bu hayalimi gerçekleşti. Türkiye’de polisiye çok az okunan bir tür ve genellikle başkarakterler hep erkek. Ben yazılmışın dışına çıkmak ve bu sektöre farklı bir soluk getirmek istedim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Çok yönlü olduğunuzu söyleyebiliriz… Kariyerinizde başarılar dileriz. Dilerseniz farklı konulara yönelelim… Günlük hayatınızda neler yaparsınız? Bir işle meşgulken müziği arka planda tutar mısınız?

Cem ŞAHİN: Müzik hep hayatımda diyebilirim. Radyo spikeri olunca hayatın her anında müzik ile iç içe olmanız gerekiyor. Nerede bir ses duysam hemen hangi şarkı diye araştırır takip ederim. Günlük hayatımda da aslında hep iş var diyebilirim. Sosyal medya danışmanlığı yapıyorum günümün büyük bir dilimini bu işe ayırıyorum.

 

Cem Şahin | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Ne sıklıkla seyahat edersiniz? Yakın zamanda gitmeyi düşündüğünüz bir yer var mı? Sizce çok gezen mi çok okuyan mı bilir?

Cem ŞAHİN: Çok seyahat eden biriyim tabii bu durum işim gereği. Yakın zamanda memleketim Sivas’ta bir imza günü düzenlemeyi planlıyorum. Okuyan ve gezen ikisi de benim için farklı kavramlar bu nedenle ikisini bir bütün olarak görmemiz gerekmektedir.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Cem ŞAHİN: Asıl ben teşekkür ederim. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum ve gerçekten çok başarılısınız ve başarınız daim olsun…


Etiketler: ,,,,,,