Cenk Sarıkaya

Radyo Trafik’te program yapan ve helikopterden yaptığı yayınlarla dikkat çeken Cenk Sarıkaya sorularımıza özel yanıtlar verdi!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Cenk Bey… İlk sorumuzla biraz geçmişe yolculuk yapalım. Radyo kariyeriniz nasıl başladı ve radyoya olan ilginiz nereden geliyor?

Cenk SARIKAYA: Merhaba, Müzrad okuyucularına selamlar… Mesleğe başlangıç 1996 daha 16 yaşında hevesli bir çocuk olarak sabah 06.00 ile 08.00 saatleri arasında yayın yapıyordum o zamanın şartlarında o radyo çok az yerde çekiyor ve sanırım o saatte de herkes uyuyor. İlgi nereden geldi Sevgili Tolga’dan, o şuan bu mesleği yapmıyor ama işin özü onu kıskandım o yaparsa bende yaparım dedim ve yaptım yani sanırım yaptım buna dinleyici karar verir…

 

Erhan YİĞİTCAN: Radyo Müzik’te sabahları ve akşamları 10 dakikalık kısa bir show programı yapıyorsunuz. İçeriğinden biraz bahseder misiniz? 10 dakikaya neleri sığdırıyorsunuz?

Cenk SARIKAYA: Evet çokta eğleniyorum. Radyo Müzik’te Saran Holding radyolarından birisi, yani kardeş radyomuz… Orada sabahları ve akşamları sadece yol durumu bilgisi vererek başladık. Sonra da karşılıklı hoş sohbet olmaya başlayınca, dinleyici de beğenince yol durumunun öncesi ya da sonrasında 10 dakikalık kısa bir show oluşmaya başladı. Zaten mesleğe başladığımda da show programı yaptığım için iyi de espri yapıyorum…

 

Erhan YİĞİTCAN: Aynı zamanda Radyo Trafik’ten de dinleyenlerinize ulaşarak İstanbul trafiğiyle alakalı bilgiler paylaşıyorsunuz. Bu anlamda size bir navigasyon görevi üstleniyorsunuz desek yanlış olmaz. Peki, trafik durumunu (özellikle yoğun trafik) anlatmak mı yoksa yaşamak mı daha stresli geliyor size?

Cenk SARIKAYA: Ben yaşamıyorum 🙂 Boşuna yolları bilen adam demediler bana değil mi? 🙂 Bu işin şakası tabi ama çok da trafikte kalıyorum denmez çok fazla alternatif yol bildiğim için bunları da kullanıyorum. Ama anlatmak kısmına gelince ben anlatırken o anı yaşıyor gibi olduğum için o an sıkışık trafikte kalan dinleyenleri düşündükçe stres yaptığım da oluyor. Şunu da belirteyim bir çok sürücü alternatif yolları kullanmıyor sanırım…

 

Cenk Sarıkaya | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Helikopterden yayın yaptığınızda neler hissediyorsunuz? Helikopterdeki ilk yayınınızı hatırlıyor musunuz?

Cenk SARIKAYA: Saran Holding aynı zamanda bir helikopter markası Türkiye temsilcisi… Bu nedenle bizde Radyo Trafik olarak Türkiye’de bir ilki yaptık ve yol durumunu havadan da inceleyip yayınlar yaptık. Benim için de harika bir deneyim oldu hem havadan yol durumu anlatmak hem de helikopterde olmak… İlk yayınımı tabii ki hatırlıyorum, havadan İstanbul’a bakarken yolları karıştırdım neresi neresi diye uzun uzun bakmıştım ve yayında biraz boşluk olmuştu.

 

Erhan YİĞİTCAN: Yayıncılık ve sunuculuk adeta hayatınız olmuş… İşinizi aşkla yaptığınız belli oluyor. Radyo sektörüne yeni başlayan arkadaşlarımıza tavsiyeleriniz nelerdir?

Cenk SARIKAYA: Tek tavsiyem olacak sizinde dediğiniz gibi işinize aşık olun ve çok severek yapın…

 

Erhan YİĞİTCAN: Hayvansever bir yönünüz de var. Evinizde beslediğiniz bir hayvan var mı? Birde şunu soralım; Atlara olan sempatiniz nereden geliyor?

Cenk SARIKAYA: Hayvan sevmekten öte ben biraz abartıyorum, evimde şuan papağanım var ama daha önce evimde uzun yıllar yılan besledim 🙂 Evin dışında Saran Holding bahçemizde de çok sayıda hayvan besliyoruz, say deme uzun sürer 🙂 Benim hayvan sevgim çocukluktan bu yana var ama bazı hayvanlara ayrı bir sempati duyarım., at bunlardan birisi… Atlardaki en güzel özellik siz atı değil at sizi seçer!

 

Cenk Sarıkaya | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Boş zamanlarınızda genellikle neler yapıyorsunuz? Hobilerinizi öğrenebilir miyim?

Cenk SARIKAYA: Tabii ki at biniyorum. Onun dışında film izlemeyi çok severim ama evde bu nedenle evimde kendime bir güzel bir sinema sistemi yaptım ve genelde akşamları vaktim orada film izleyerek geçer. Teknoloji severim bir Hoverboard’ım var harika bir alet hava güzelse biner üzerine gezerim 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya platformlarından hangisini daha sık kullanıyorsunuz? Günde ne kadar vakit ayırıyorsunuz?

Cenk SARIKAYA: Mesleğimden dolayı Facebook, Twitter ve Instagram kullanıyorum. En sık olarak son zamanlarda Instagram’da aktifim diyebilirim. Günde şu kadar bu kadar diyemem ama akıllı telefonlar artık kimin elinden düşüyor ki 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: İlginize ve samimiyetinize teşekkür ederiz… Son olarak platformumuz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Cenk SARIKAYA: Başarılı ve doğru iş yaptığınız için bende sizi kutluyorum. Başarılarınız daim olsun bizi okurken sıkılan olduysa da özür dilerim 🙂


Etiketler: ,,,,,