Cüneyt Şentürk

Cancağızım isimli yeni single çalışmasını geçtiğimiz günlerde müzik severlerle buluşturan Cüneyt Şentürk ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yeni single sonrası ilk kez Müzrad’a konuştu !

 

İşte O Röportaj !..

 Erhan YİĞİTCAN: Cüneyt Bey öncelikle merhabalar… Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Cüneyt ŞENTÜRK: 1980 Üsküdar doğumlu rumeli kökenli ailenin çocuğuyum. Mimar Sinan Konservatuar’ından mezunum.Ali Erköse’den ve İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Erdoğan Eskimez’den halk müziği dalında şan eğitimi aldım. “Cancağızım” single çalışmam ile birlikte 8 solo albüm yaptım Hala Rumeli TV’ de Balkan Express programının yapımcısı ve sunucusuyum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Şarkıcı olmaya nasıl karar verdiniz? Bu işi çocukluğunuzdan itibaren hayal ettiniz mi? Bir ilgi sonucu mu bu işe başladınız?

Cüneyt ŞENTÜRK: Küçüklüğümde ailemde müzisyenler vardı ve müziğe ilgimi keşfettim.Severek müzisyenlikle başladım. 16 yaşımdan sonra solistliğimi farkettim ve eğitim aldım.Alt yapım, dostlar ile birlikte ilerledi. Albümler, tv programları emeğimizi boşa çıkartmadı.

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz aylarda “En İyi Balkan Sanatçısı” ödülü aldınız. Bu başarınızdan da biraz bahseder misiniz? Balkan şarkılarını okumayı neden seviyorsunuz?

Cüneyt ŞENTÜRK: TV programımda 7 den 70 e güler yüzümü ve sahne performansımı taktir eden sivil toplum örgütleri ve halkın istegi üzerine layik görüldü çok teşekkür ediyorum emeği geçen herkese.

 

Erhan YİĞİTCAN: Rumeli TV’de “Balkan Expres” adını verdiğiniz bir programınızda var. Programınızın içeriği hakkında bilgi verir misiniz? İlk kez izleyen bir izleyici programınızda neler bulabilir?

Cüneyt ŞENTÜRK: Her salı saat:21.00 da Rumeli TV ‘de, daha önce de Tatlıses TV, Kanal T, TV 2000, İstanbul TV, Karadeniz Tv gibi TV kanallarında markalaştı Balkan Express. Gözümü açtığım Rumeli Tv ile 2005 yılında başlayan tecrübem şu anda yine Rumeli Tv’ de devam ediyor.Müzik eğlence programı yöresel dernek başkanları ve yöre yemekleri,folklör ekipleri ile dolu dolu bir program .

 

Erhan YİĞİTCAN: “Cancağızım” isimli yeni single çalışmanızı müzik severlerle buluşturmaya hazırlanıyorsunuz. Peki, “Cancağızım” nasıl ortaya çıktı? Bu şarkınıza klip çekecek misiniz?

Cüneyt ŞENTÜRK: Sevgili dostum müzisyen arkadaşım Orhan Çakır kazandırdı o eseri bana.Sevdim şarkıyı aranje için hermen aranjörüm Ferdi Bilir’e gittim.Gerçekten harika bir çalışma ortaya çıkartı.Bende severek okudum.Umarım beğenir halkımız.Balkan müzikten pop müziğe geçmek zor olsa da ben inanmadıgım bir çalışmaya imza atmam.Ümidim sevilecek bir eser oldu ” Cancağızım ”

 

Erhan YİĞİTCAN: Ülkemizde şarkıcı olmanın kolay bir iş olduğunu söylerler genelde. Bu konuyla ilgili neler söylemek istersiniz?

Cüneyt ŞENTÜRK: Kısaca asla kolay değil. Ulu Önderimiz Atatürk, bu konuda en güzelini söylemiş “herkes her şey olur ama sanatçı olamaz” bende bu fikirdeyim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da günlük hayatınızdan söz edelim. Genelde neler yapmaktan hoşlanırsınız? Bir günü nasıl geçirirsiniz? Genelde iş ağırlıklı mı geçiyor?

Cüneyt ŞENTÜRK: Çalışmayı seviyorum. Rumeli Trakya derneklerimizi ziyaret ederim, spor yaparım, müzikle uğraşım çoktur. Üretimi severim, aileme çok bağlıyım. Onlarla vakit geçirmek gezmek en büyük zevkimdir.

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya ile aranız nasıl? Sık paylaşım yapar mısınız? Sizce sosyal medya nasıl kullanılmalı?

Cüneyt ŞENTÜRK: Sosyal medya bizler için önemli bunun bilincinde olduğum için gerekli ve doğru kullanmayı tercih eden bilinçli kullanıcıyım.

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz… Son olarak sitemiz Müzrad hakkında ki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?   

Cüneyt ŞENTÜRK: Harika bir paylaşım sitesi insan içindekileri dökmekten asla yakınmıyor yakın ve sıcak hissediyor. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.


Etiketler: ,,,,,,,,