Demirdöğen Medya Grubundan İstanbul FM Açıklaması…

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına son veren İstanbul FM ile medyada yer alan haberlere ilişkin Demirdöğen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı kamuoyu açıklaması yaptı!

 

Dr. Sabri Demirdöğen’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı!

Bazı medya organlarında İstanbul FM’in içine girdiği darboğazdan kurtulamadığı ve satıldığı yönünde haberler çıkmıştır. Yanlış manşetlerle atılmış bu haberlere karşılık olarak bu aşamada kamuoyunu, basını ve dinleyicilerimizi bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.Ben; Sabri Demirdöğen olarak Türkiye’ye sağlık, turizm, kozmetik, otomotiv ve medya sektöründe ciddi yatırımlar yapmış bir iş adamı olarak öncelikle belirtmek istiyorum ki medya yayıncılığının yeri benim hayatımda her zaman apayrı olmuştur.

Sahibi olduğum, İstanbul FM, İstanbul Slow, İstanbul TV, Medical Chanel, Radyo 35, İzmir FM kaliteli yayın çizgisinden kopmadan Dinleyicisine her zaman en iyi yayını sunmuştur. Ancak tüm bunların içerisinde İstanbul FM‘in ise yeri her zaman bende ayrı olmuştur. 1992 yılında 106.0 frekansından Türkiye’nin ilk özel radyo kanallı olarak yayına giren İstanbul FM, sonrasında 88,6 frekansından İstanbul genelinde yayın hayatını sürdürmüş Bugüne kadar üç bin sekiz yüz kişiye istihdam sağlamış, çok sayıda yayıncı ve programcı yetiştirmiş, kısa sürede dinleyicisinin sıkı takip ettiği Türkiye’nin ender radyolarından biri olmayı başarmıştır.

Ancak reklam ajanslarının % 50’leri bulan ajans komisyonlarının tahammül edilemez bir durum oluşturması, Radyo Televizyon Üst Kurulu’na ödenen rakamlar ve Meslek Birliklerinin yüksek telif ücretleriyle haksız kazançlar sağlamasına kızgınlığım İstanbul FM‘i kapatmama sebep olmuştur.

Ancak bu devrediş bazı yayın organlarında yer aldığı gibi ekonomik bir buhran ve çöküntüden dolayı olmayıp, haksız kazançlara tahammülsüzlükten dolayıdır.

Demirdöğen Şirketler Grubu sermaye ve özkaynakları yüksek bir kuruluş olup bundan sonraki süreçte yatırımlarımı ülkenin en aç olduğu eğitim sektöründe gerçekleştirecektir.

Ne Türkiye, de ne de dünyada eşi benzeri olmayan bir üniversitenin temelleri çok yakında İzmir ili içerisinde atılacak. Ekonomik sebeplerle iyi eğitim alma imkanından yoksun başarılı çocuklara tam burslu eğitim imkanı ile Türkiye’den dünyaya dâhilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Kamuoyu ve basına duyurulur.

Saygılarımla
Dr. Sabri DEMİRDÖĞEN
Demirdöğen Şirketler Grubu
Yön. Krl. Bşk.

 

Gelişmeleri ve daha fazlasını Müzrad’dan takip edebilirsiniz!..


Etiketler: ,,