Deneysel Rock’ın Enerjik Çocukları Battles, Üst Üste İki Konserle Salon’da!

2010 senesinden bu yana kaliteli müzikseverlerin buluşma noktalarından biri haline gelen Salon, 24 Eylül’de yeni sezona senenin en heyecan verici konserinden biriyle başlayacak. 2000’lerin başında New York’ta kurulduktan kısa bir süre sonra, ‘deneysel rock’ın yaramaz çocukları’ olarak büyük bir takipçi kitlesi edinen Battles, 24 Eylül Cumartesi ve 25 Eylül Pazar akşamı iki konserle Salon sahnesine konuk olacak.

 

Dünyanın en iyi plak şirketleri arasında yer alan Warp Records’un sanatçıları arasında yer alan Battles ilk albümlerini 2007’de yayımlandı. Mirrored adlı albümleriyle hızla deneysel rock sevenlerin favori grupları arasına katılan Battles, albümde yer alan “Atlas” ile birçok reklam, oyun, dizi ve filme soundtrack oldu. 4 yıl aradan sonra yayımladıkları elektronik müzik ile rock’ın bir araya geldiği ikinci albümleri Gloss Drop 2011 yılı listelerinin favorisi oldu. Aynı yıl İngiltere’de her yıl farklı bir müzisyen veya grubun küratörlüğünü üstlendiği All Tomorrow’s Parties’in Caribou ile birlikte küratörü oldular. Bir yıl aradan sonra yayımladıkları kelime oyunlu üçüncü albümleri Dross Glop ile elektronik müzik severlerlerle gece kulüplerinin yüzünü güldürdüler. Gloss Drop’ta yer alan şarkılarını, Gui Boratto, The Field, Shabazz Palaces, Kode9, Hudson Mohawke gibi elektronik müziğin önde gelen isimlerine remikslettiler. 2015’te son albümleri La Di Da Di ile dinleyici ile buluşan grup iki konserle şimdi Salon’un misafiri oluyor.

 24 Eylül Cumartesi akşamı Battles’ın yüksek tempolu enerjisine seyircileri hazırlamak için saat 21.30’dan itibaren DJ Sarıyılan (aka Kaan Sezyum) sahnede olacak. 25 Eylül Pazar akşamı ise konser saat 20.30’da başlayacak.

 

Battles konserinin biletleri, ayakta 50 TL, öğrenci 40 TL üzerinden, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir. Salon konserlerinde Vodafone Red ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

 

Salon’da Eylül ayı

29 Eylül Perşembe akşamı kendi sesi ve yorumuyla caza yeni bir soluk getiren Türkiye caz sahnesinin en önemli vokallerinden Jehan Barbur Salon sahnesinde olacak. İlk albümü Uyan’da yer alan “Leyla”, “Gidersen” gibi şarkıları kısa sürede ağızlara dolanan Jehan Barbur, ikinci albümü Hayat ve üçüncü albümü Sarı hafif caz ve pop arasında dolanan, kimi zaman Orta doğu nağmelerine göz kırpan masalsı müziğiyle dinleyicilerine huzur vadediyor.

 

30 Eylül Cuma gecesi ise Beyrut’lu bir grup arkadaşın ortak projesi olarak ortaya çıkan, çağdaş alternatif Arap müziğine getirdikleri yenilikçi parçalarıyla akıllardan iyiden iyiye yer eden, stüdyo albümleriyle olduğu kadar canlı performanslarıyla da dikkat çeken Mashrou’ Leila’yı ağırlayacak. Hayranlarının konserlerinde uzun kuyruklar oluşturduğu Mashrou L’eila, izleyicilerine bir saniye bile nefes aldırmadıkları enerji dolu canlı performanslarına bir yenisini eklemek üzere tükenen biletleriye Salon’da yepyeni bir buluşmaya imza atmaya hazırlanıyor.

 

Sosyal Medyada Salon’u takip etmek için

facebook.com/saloniksv
twitter.com/saloniksv
instagram.com/saloniksv
youtube.com/iksvistanbul
#saloniksv


Etiketler: ,,,,