DJ Burak Yeter Yeni Single Çalışmasıyla Karşınızda!

Başarılı prodüktör ve DJ Burak Yeter’in yeni single’ı ‘Tuesday’, EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle karşınızda! Vokalde Danelle Sandoval’ın eşlik ettiği şarkının kaydı, Burak Yeter’ın Los Angeles’da bulunan stüdyosunda gerçekleştirildi.

 

Burak Yeter’in, listeleri altüst eden şarkısı ‘Tuesday ft. Danelle Sandoval’ı iTunes üzerinden hemen satın almak için tıklayın

 

Yönetmen koltuğunda Gökhan Çalbay’ın oturduğu ve yaz esintileri taşıyan harika ‘Tuesday’ videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz!

 

 

Tuesday, an itibari ile Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerinde; iTunes, Apple Music, Shazam platformlarında #1 numarada bulunuyor. Haziran ve Temmuz aylarında Rusya’da radyolarda en çok çalınan şarkı olan Tuesday, ayrıca Apple Music The World listesinde sadece Rusya bölgesinde çıkmış olmasına rağmen 11. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

 

Bu muhteşem şarkıya hayran kalacaksınız!

 

Burak Yeter Hakkında

5 Mayıs 1982’de Trabzon’da doğan Burak Yeter, küçük yaşlarda gitar ve piyano çalmaya başladı. 2004 MTV&Burn DJ’lik yarışmasında Türkiye 1.si oldu. ‘For Action’ adında, Türkiye’nin ilk solo DJ albümünü Kaset/CD formatında 2006 yılında piyasaya sürdü. Daha sonra; Zeki Müren, Erkin Koray, Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Şebnem Ferah, Serdar Ortaç, Nazan Öncel, Burcu Güneş, Ferhat Göçer, Demet Akalın gibi güçlü isimlere, adından söz ettirecek düzenlemeler ve remixler yaptı.

 

25 yaşına geldiğinde 2. albümünü hazırladı ve 2007 de ‘For Message Vol 2’ adı altında piyasaya çıkardı. Aynı yıl dünyanın en iyi okullarından biri olarak kabul edilen SAE’de ses mühendisliği üzerine eğitim almaya başladı. 2010’da ‘Ajda Pekkan – Oyalama Beni’ adlı eseri ile 16. Kral TV Müzik Ödülleri’nde “En İyi Remix” ödülüne layık görüldü. 2012 Mayıs ayında yine bir Ajda Pekkan Remix’i ile (Burak Yeter ft. Ajda Pekkan – Arada Sırada), 18. Kral TV Müzik Ödülleri’nde “En İyi Remix” ödülünü aldı. Ardından 2 CD’den oluşan “Blue” adlı albümünü piyasaya çıkardı.

 

Sanatçı, çalışmalarına Amsterdam’da devam ediyor.

 

‘Tuesday’i dijital platformlar üzerinden dinlemek için

Spotify: http://spoti.fi/2bavdy7 
Apple Music: http://apple.co/2baMl3N 
fizy:  http://bit.ly/2bmAX9I
Youtube: http://bit.ly/2bm5zad 
Deezer: http://bit.ly/2bmPe2a