Doğan Nurlu

Başarılı şarkıcı Doğan Nurlu Müzrad’a konuştu ve çok özel bir röportaj gerçekleştirdik…

 

İşte O Röportaj!.. 

Erhan YİĞİTCAN: Merhaba Doğan Bey… Müzik hayatınız nasıl başladı? Müziğe olan ilginiz nereden geliyor?

Doğan NURLU: Müziğe 1985 yılında henüz 5 yaşındayken babamdan esinlenerek başladım. Babam İsmet Nurlu mahalle düğünlerinde bağlama çalıyordu. Herkes tarafından sevilen sese ve yoruma sahipti müziğe olan ilgim ve bağlılığım babamdan geliyor.

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz yıl Niran Ünsal ile bir düet çalışması gerçekleştirdiniz ve müzikseverlerin bu çalışmayı ilgiyle karşıladığını görmekteyiz. Peki, bu ikili nasıl bir araya geldi ve şarkı nasıl ortaya çıktı biraz bahseder misiniz?

Doğan NURLU: ‘Aşkına Aşkım Var’ isimli bir albüm hazırlıyordum. Stüdyo aşamasından yeni bir solistin gündeme gelmesi içi sizlerde biliyorsunuz ki zor bir iş… Bu zor iş birazda olsa kolaylaşsın diye o zamanki firma sahibim aile dostum Celal Bağlan ve Kasan Bağlan aracılığı ile sevgili meslektaşım Niran Ünsal’ın yanında gittik. Şarkıyı ve solistin yorumunu beğenme şartı kattı. Sonrasında şarkıyı da benim ses ve yorumumu da beğendi. İş başladıktan sonra sağ olsun sadece düetle kalmayıp, gelip klibimde rol aldı.

 

Erhan YİĞİTCAN: Geçtiğimiz ay ‘Sonumuz Yoktu Bizim’ şarkınızı klibiyle birlikte sevenlerinizle paylaştınız. Şarkınız dinleyenler tarafından nasıl yorumlandı?

Doğan NURLU: Şarkıma gelen tepkiler çok olumluydu. Verdiği mesaj bakımından, melodinin duygusal ve kolay algılanabilirliği çok beğenildi. Toplumumuzun yarası olan yarıda kalan evliliklere yazılmış ve bestelenmiş bir şarkı olduğu için hemen karşılık buldu. Bence de şarkılar susan dillerin konuşan dilleri olmalı. Söyleyemediğiniz şeyleri bazen şarkılar anlatmalı. Eminim ki; ‘sonumuz yoktu bizim’ diyen milyonlar var…

 

Erhan YİĞİTCAN: Genellikle ne tarz müzik dinlersiniz? Son zamanlarda sıkça dinlediğiniz 5 şarkı arasında neler var?

Doğan NURLU: Arabesk, Fantezi ve Otantik Müzik dinlerim. Son zamanlarda dinlediğim 3 şarkı;

Serkan Kaya – Bir Bilebilsen
Berkay – Gel Gel
Neşet Ertaş – Leylam…

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, bu zamana kadar ne gibi başarılara imza attınız? Kendinizle gurur duyduğunuz anı / anılarınız varsa bizimle paylaşır mısınız?

Doğan NURLU: Bu zamana kadar piyasada çalınan 200’e yakın şarkım klip albüm ismi oldu. Aynı zamanda Niran Ünsal’la düetim Kral TV Müzik Ödülleri’ne aday adayı oldu. Ben toplum tarafından kabul görmüş bir müzisyenim. Elektro bağlama ve klavye (org) çalabiliyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Günlük hayatınızda genellikle neler yaparsınız? Hobileriniz arasında neler var?

Doğan NURLU: Günlük hayatımda hep müzik var. Gündüzleri Adana’da düğün salonu işletiyorum. Akşamları ise bir gazinoda solistlik yapıyorum. Hobilerim arasında; sinemaya gitmek, balık tutmak, enstrüman çalmak, kitap ve gazete okumak var…

 

Erhan YİĞİTCAN: Sosyal medya hayatımızın bir parçası oldu. Buna bağlı olarak telefonu elimizden düşürmez olduk. Gün içinde sosyal medya platformlarını ne sıklıkla kontrol edersiniz?

Doğan NURLU: Evet sosyal medya hayatımız oldu, çok sık kullanıyoruz. Bu bizleri tembel etse de gözlerimize zararlı olsa da hep telefonla uğraşır olduk. Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımı genellikle boş zamanlarımda takip ediyorum.

 

Erhan YİĞİTCAN: Müzikal kariyerinizde başarılar dileriz… Son olarak platformumuz Müzrad ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyim?

Doğan NURLU: Çok teşekkür ederiz Müzrad’a! Bizler gibi tanınmaya çok ihtiyacı olan sanatkarlara ışık olduğu için… Takipçilerle buluşturup ve bu röportaj ile sanatçının görüşlerini ve hayatını sevenleri ile paylaştığı için teşekkür ederim. Ayrıca bu zaman zarfında bana yardımcı olan aracı arkadaşlara da sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.


Etiketler: ,,,