Doruk İlk Single Çalışmasıyla Karşımızda!

Modern pop sound’unu taşıyan, dans ve bolca eğlence vaad edecek albümünün hazırlıklarını sürdüren Doruk, albümün habercisi olan ilk single çalışması ‘Biri Aldı’ ile müzikseverlerle buluştu!

 

Düzenlemesi Alper Atakan’a, söz ve müziği ise Mert Demir’e ait. Şarkının mastering çalışması Tarık Ceran tarafından yapıldı. Aytek Erdem yönetmenliğinde kamera karşına geçen Doruk, enerjik performansı ile dikkat çekmekte…

 ‘Biri Aldı’ video klibi ile birlikte DokuzSekiz Müzik yapımcılığında dijital platformlarda yayında!

 

 

Doruk Hakkında

Doruk, tam adıyla Doruk Şengün; İstanbul’da doğdu. Mühendis bir baba ve müzikolog bir annenin büyük oğlu olan Doruk, ilk ve orta öğrenimini Özel Ortadoğu Koleji’nde tamamladı. Okuldaki ilk senesinde, daha 6 yaşında baş baletliğe seçildi. Daha sonra ise çeşitli tiyatro oyunlarında başrolleri canlandırarak ve sayısız okul gecesi-organizasyonunda sunuculuk yaparak liseyi bitirene kadar sahneye iyice alıştı. 2004’te İstanbul Ticaret Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’ne giren Doruk, 2008’de okulu bitirdiğinde dans ve sahne tecrübelerinin yanına müzik çalışmalarını da eklemişti. 2007 yılında, Da Self Project grubunun aranjörü ve solisti Selimcan Sakar’la demolar oluşturmaya başlayan Doruk, aynı zamanda İstanbul’un önemli gece kulüplerinde düzenli olarak MC’lik yapıyordu. Bu konudaki başarısı sayesinde de Sapphire, Supper Club, Discorium gibi mekanlarda Türkiye’nin en sayılan R&B-HipHop DJ’leriyle sahne performansları sergiledi ve ilk defa bir topluluğa kendi sesi ve şarkılarıyla seslendi.

 

Bir süre yurt içi ve yurt dışındaki festivallerde hem organizatör olarak sahne arkasında, hem de performanslarıyla sahne üstünde yer alan ve Üniversiteyi bitiren Doruk, müzikal açıdan eğitimini ve donanımını güçlendirmek için 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Ana Sanat Dalı Müzikal Bölümü yetenek sınavlarına girerek Birincilikle kazandı. 2013 ise Bahçeşehir Üniversitesi ‘Jazz Vokal’ bölümünü kazanıp, programı 2014 Nisan’da başarıyla bitiren Doruk, bu dönemde Sibel Köse (Vokal), Baki Duyarlar (Jazz Teori) gibi isimlerden eğitim aldı. Bunların yanında Doruk 6 yıldır Eğlence ve Müzik Direktörlüğü’nü yaptığı ‘CJ’ partilerinde kalabalığın karşısına DJ performansıyla karşısına çıkıyor.


Etiketler: ,,,,,