Duygu Özkan

Dört DörtlükPazartesi | 07:00 – 10:00
Süper FM

 

Dört Dörtlük
Salı | 07:00 – 10:00
Süper FM

 

Süper Konuk
Salı | 13:00 – 14:00
Süper FM

 

Dört Dörtlük
Çarşamba | 07:00 – 10:00
Süper FM

 

Dört Dörtlük
Perşembe | 07:00 – 10:00
Süper FM

 

Dört Dörtlük
Cuma | 07:00 – 10:00
Süper FM

 

Süper 20 Liste
Cumartesi | 13:00 – 15:00
Süper FM

 

Süper 20 Liste
Pazar | 17:00 – 19:00
Süper FM

Duygu Özkan, soğuk bir kış gününde Ankara’da dünyaya geldi. Ortaokul ve lise eğitimini Ankara Büyük Kolej’de tamamladı! Bu arada aynı yıllarda hem voleybol oynadı hem de tiyatro sahnesinin tozunu yuttu. Tam voleybol lisansını alacaktı ki tiyatro sevdası ağır bastı sahneye çıktı. Çeşitli oyunlarda sahne aldı. Oyunculuğu çok sevdi ama İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni kazanınca oyunculuk serüvenini Ankara’da bırakmak zorunda kaldı.

 

İstanbul’a adım attığında bu şehirde insanların neden sürekli koştuğunu anlayamamıştı ta ki kendi de bir yerlere yetişmek için koşmaya başlayana kadar. Yıllar önce annesine aldırdığı müzik setinde ‘’amatör ve profesyonel radyocular aranmaktadır ‘ reklamını duyduğunda işin buralara kadar geleceğini bilemezdi tabii… O reklamı duyup radyodan içeri girdiğinde 18 yaşındaydı. Sesi çok beğenildi ve amatör bir yayıncı olarak 4 gün sonra yayına başladı.

 

2 yıl boyunca kasetten şarkılar çaldı, md’den reklamlar girdi. Kalemle kaset arasındaki ilişkinin ne olduğunu bilecek kadar eski bir radyocu aslında. Fax kağıdı bitirmenin radyocunun onuru sayıldığı yıllarda dinleyicilerden gelen faxlarla tomar tomar kağıt bitirdi.

 

2 yıl sonra kendisini Süper FM’de buldu. Sabah yayınlarında dinleyiciyle her şeyi konuştu. Aşkı , aldatılmayı, kadın erkek ilişkilerini, kiraları ve hayata dair tüm detayları…Ardından bir ‘’tükenmişlik sendromu ‘yaşayarak istifa etti. Şimdilerde bu olayı sorsanız ‘’saçmalamışım’’ cevabını verir ama o dönemlerde kanı pek deli akıyordu.

 

Radyodan ayrıldığı dönemde büyük bir aqua parkta Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalıştı. Ardından Türkiye’nin En Önemli Reklam ve Pazarlama Dergisi olan MediaCat bünyesinde en alt kademeden başlayarak Organizasyon Koordinatörlüğü’ne kadar yükseldi. Onlarca organizasyon yaptı işini çok sevdi ama mikrofon aşkı ağır bastı ve tekrar Süper FM’e döndü. Az biraz tilkidir kendisi kürkçü dükkanlarını pek sever.

 

Bu dönüş sonrasında son 10 yıldır Süper FM’de sabah yayını yapıyor. Yayında neler mi yapar? Absürt sorular sorar, Twitter’da etiketler açar TT olur WTT olur, gündemi belirler, kadın erkek ilişkilerden bahseder, sabah uyanamayanı uyandırmakta da üstüne yoktur.

 

Aynı zamanda Süper FM’in Müzik Direktörlüğünü yapar. Şarkıları hissetmek konusunda uzmandır. Hangi şarkı hit olur iyi tahmin eder. Bağırarak şarkılar söyler ve aslında biliyor musun sana çok benzer.


Etiketler: ,,,,