Erkut Kerpeten ‘Çeyrek Hikaye’sini Müzikseverlere Sundu!

Uzun yıllar süren sahne çalışmalarından sonra ilk solo albümünü yapan Erkut Kerpeten’in, ‘Çeyrek Hikaye’ isimli projesi müzikseverlerle buluştu!

 

Sevilen müzisyen, albümün çıkış şarkısı ‘Çeyrek Hikaye’nin hikayesini ise şöyle anlatıyor; “2014 sonbaharıydı… Kafamda sürekli aynı notalar dönüyordu. Hiç kayıt altına almasam da aynı melodi aklıma kazınmıştı adeta… Alper Çam’la görüşecektik o akşam. Stüdyosuna gittim ve konuşurken elime gitarı aldım, çalmaya başladım. Alper ise hemen cümbüşünü aldı ve eşlik etmeye başladı. Defalarca çaldık. Her seferinde yeni notalar geliyordu aklımıza. Hiç durmadan çalıyorduk… Hemen sözlerini yazmaya başladım. Tolga Arslaneli’nin gelmesiyle beraber de sözleri şekillendirmeye başladık. Hiç sıkılmadan sürekli çalıyor, söylüyorduk. En sonunda ‘Çeyrek Hikaye’ şarkısı çıkmıştı. İlk kayıtlarını yaparken bile hadi bir kez daha söyleyelim diyorduk. O kadar kuvvetli geliyordu ki şarkı, durmak istemiyorduk…”

  

Kayıtları aralıklı olarak iki sene süren albümdeki beş şarkının biri dışında diğer dördünün müzikleri şarkıcının kendisine ait. Sözlerde ise Erkut Kerpeten ve Tolga Arslaneli isimleri bulunuyor. Albümdeki tüm şarkıların aranjörlüğünü de Cenk Eroğlu üstlendi.

 

Erkut Kerpeten Hakkında

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Rock müziğe olan ilgisi üzerine lise yıllarında gitar çalmaya başladı. Uzun yıllar barlarda ve çeşitli mekanlarda gitar çalıp, şarkı söyledi. 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na girdi. Gitar haricinde kontrabas ve piyano da çalan Erkut Kerpeten, birçok sanatçıya sahnede gitarıyla eşlik etti. Aynı zamanda bir yandan sahne çalışmalarına devam ederken bir yandan da beste çalışmaları yaptı. Erkut Kerpeten, halen aktif olarak müzik öğretmenliği yapmakta ve sahne çalışmalarına devam etmektedir.


Etiketler: ,,,,,