Fanlar Ne Diyor? Hande Yener Fanları Röportajı

Fanlar Ne Diyor projesinde bu hafta HYFC yani Hande Yener fanlarını konuk ettik ve hoş bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportajı okumaya başlamadan önce ufak bir hatırlatma her soru ve cevapları için birer sayfa oluşturulmuştur. Röportajın tamamı için sosyal medya paylaşım ikonlarının altında yer alan sayıları sırayla tıklayınız 🙂


 Gökçe Özcan: Neden Hande Yener, Hande’yi senin için farklı kılan nedir?

 

Oğuz Tasmalı: Hande ‘de kendimi buldum. Değiştim, hatta değiştirdi beni. Bu yüzden olabilir yani ülkemizde sanat yapan hiçbir kişi yok benim için ben sanat aşığıyım Hande gibi… Sanatıyla, işiyle, şarkılarıyla, tarzıyla, her şeyiyle diğer kişilerden hep farklı bir yerde benim için ve hep öyle olacak. Ayrıca hep onu örnek alacağım hayallerim için.

Bedirhan Er: Hande Yener, çünkü her zaman değişimi sever ve sesi çok güçlü.

Kemal Yaran: O zamanlar şarkıcı olarak en farklı olan Hande’ydi. Değişik türde müzikler, klipler yapmaya başlamıştı.

Büşra Güller: Hande bir kere çok özeldir. Onun kalbinin güzelliğini çok seviyorum.

Ayşe Koca: Hande Yener’deki azim onu herkesten farklı kılıyor. Ondaki müzik aşkı ayrı ve çok sempatik birisi.

Burak Batmaz: Gerek müziği, gerek eşsiz kişiliği, gerek mükemmel sahne performansı ve Türk Pop’unda reformcu, inovasyonel bir sanat sergilediği için, Hande diyorum. Mesela başka bir şarkıcının hayranı olsaydım sürekli aynı şarkılarını dinleyip duracaktım. Bu da psikolojimi tek düze hale getirecekti. Hande Yener’in müzik diskokrafisinin yelpazezi çok geniş. Disko, pop, fantezi, electro, house, clup, rock tarzlarını bile zamanında başarıyla performe etmiş bir kişi. Çok değişik vokal tarzları kullanıyor, dinlediğinizde kulağa ayrı  gelmiyor. Ruhunuza farklı bir heyecan katıyor.

Hakan Meydi: Hande Yener, çünkü bana güç ve enerji veriyor. Moralim bozuk olduğunda onun şarkılarını dinleyerek moralim de keyfim de yerine geliyor.

Şerife Karakış: Çünkü ondaki samimiyet, içinizi ısıtan gülüş ve o mükemmel bitip tükenmeyen enerjisi kimsede yok.

Uğur Gürer: bu iç güdüsel sanırım. Birgün televizyonda klibini görüp, ben Hande Yener ile tanışacapım deyip tanışmıştım. Bir diğer neden ise yaptığı işlerle ve tavrıyla diğerlerinde çok farklı bir yerde.

Seda Kepti: Çünkü farklı insanları sıradan insanlara göre daha çok severim. Hande Yener demek zaten farklılık demek. Her konuda farklı müzik, farklı enerji, farklı samimiyet gibi.

Aygün Xalilova: Çünkü o benim hayatımın anlamı, her şeyim.

Yılmaz Yorgun: Biz gençlere hitap ettiği için diyeceğim ama Hande gerçkten her tele hitap etmeyi başarıyor. Hande’yi benim için farklı kılan her albümünün birbirinden farklı olması ve her albüme ayrı bir imaj sergilemesidir. Aynı zamanda bir sound üzerine farklı sözlerle şarkı yapmamasıdır.

Erdem Kapucu: Hande fanıyım çünkü o her zaman yenilikçi. Ayrıca tarzı bana en çok hitap eden sanatçı.

Merve Yerlikaya: Çok iyi kalpli olması. Çoğu ünlü gibi burnu havada olmaması, sıcak, samimi olması. Mütevazi, sevecen, insanları önemsiyor olması ve en önemlisi de biz fanlarının verdiği değeri hak edip bize değer vermesi. Hande’yi farklı kılan benim için çok değerli olması. En önemlisi de çok sıcak birisi. O benim her şeyim.

Sevde Buse Başar: Hande Yener’in her özelliği onu farklı kılıyor. İnsanın derinden gelen duygularını en iyi şekilde anlayıp, çıkmazda olduğumuz vakitte onun şarkılarıyla yolumuzu buluyoruz. Bu yüzden ona bu kadar bağlıyız.

Erkan Kök: Çünkü onu diğerlerinden farklı kılan sadece dış görünüşü değil. Şarkılarında kendimi bulduğum tek insan o diyebilirim. Sadece şarkı demek de doğru olmaz. Sahne hayatının dışında da en merhametli, en anlayışlı, en sempatik ve sevgi dolu insan.

Nilay Gül: Benim için Hande yaşam biçimi. Onun asaleti beni ona bağlayan en büyük etken.

İrem Ertaş: Her şeyden önce tarzı çok orijinal ve diğer sanatçılara göre daha sempatik, kendime daha yakın buluyorum. Benzer çok yanımız var.

Eray Taşkın: Bu soruya aslında çok fazla cevap verilebilir. Kısaca diğer sanatçılara göre hayranlarına daha samimi davrandığı, kişiliği, karakteri ve Hande Yener olduğu için seviyorum.

Yunus Güçlü: Farklı tarzları denemesi ve diğerlerinden farklı olması kraliçeyi benim için farklı kılmaya yetiyor.

Sümeyye Yaman:  Hande çok özel bi kalbe ve sese sahip müziğe olan aşkı hayattaki duruşu cesareti sözleri her şeyi etkilemiştir beni. Gerçekçi, net enerjik ve yenilikçi biri. Özellikle herkesin yaptığını yapmayan, herkes gibi düşünmeyen, herkes gibi hareket etmeyen kendi olan biri Hande. Bu da onu doğal olarak  birçok insandan ayrıyor bence. Ben kendi adıma bile fanı olduğum için farklı hissediyorum.

Semiha Erol: Hande müziğine aşık bir kadın. İş için değil emek verip büyük bir sevgi ile yapıyor. Kalbi çok güzeldir, çok özeldir.

Nil Süngü: Hande Yener’in farkı ülkemizin müzik dünyasına büyük bir damga olması bana keşfedilmesi gereken bir kadın gibi geliyor. Yaptığı müzikler klasik pop değil, kendine özgü bir tavrı asaleti var.

Sezer Beyret: Çünkü, büyüleyici sesi beni etkiliyor. Diğerlerinden çok farklı bir sanaçtı. Hande’yi bana benzetenler de olmuyor değil. Benim için çok özel olması, Hande’nin farklı olmasına birkaç sebep diyebilirim.

Halil Eren: Cesur olması, popilerite için değil hayalleri için müzik yapması.

Sefa Baş: Hande Yener Türk popunda ayrı bir tat, ayrı bir tarz. Ayrı bir ses ve tanıyanlar için ayrı bir samimiyet. O yüzden iyi ki Hande 🙂

Duygu Akçay: Çok başarılı bir insan. Yaptığı çalışmalar ortada, çok kaliteli işler ortaya koyuyor. Özellikle video kliplerine bayılıyorum. Ayrıca biz hayranlarına karşı sevgisi, samimiyeti, sıcaklığı.. Tarifi imkansız yaşayan bilir.

Gülsüm Kıroğlu: Hande Yener, duruşuyla, tarzıyla, samimiyetiyle mükemmel bir insan. Onun şarkılarını dinleyince huzur buluyorum. Onu anlatacak kelime bulamıyorum bile.

Anıl Akbay: Standart popçu olmayışı. Para yerine kaliteyi tercih etmesi.

Evren Kırgıl: Neden mi Hande Yener? Yenilikçi, cesur, yetenekli, başarılı, farklı, tarz, temiz kalpli, sevecen, güzel ve herkesten ayrı olması beni Hande Yener’e bağlayan özelliklerden sadece birkaçı.


Yasal Uyarı !

Fanlar Ne Diyor, bir Gökçe Özcan projesidir ve www.muzrad.com/fanlarnediyor adresinde paylaşılmaktadır. Proje dahilindeki her türlü fotoğraf Erhan Yiğitcan tarafından hazırlanmıştır. Bu röportajın bir kısmının veya tamamının izinsiz olarak ve kaynak gösterilmeksizin kopyalanması, başka sitelerce paylaşılmasının cezai sorumluluğu kişi yada kişilerin kendilerine aittir. Kaynak ve projede emeği geçenlerin belirtilmesi dahilinde röportajı alıntılayabilirsiniz.


Etiketler: ,,,,,,,