Fulya İmik

Karadeniz FM’in sevilen programcısı ve fanatik bir Beşiktaş taraftarı Fulya İmik konuğumuz oldu ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik!

 

İşte O Röportaj!..

 Erhan YİĞİTCAN: Öncelikle merhaba Fulya Hanım… Nasılsınız? Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Fulya İMİK: Benden de merhaba 🙂 Ben Fulya İmik… Radyo Programcısıyım, hafta içi her sabah Karadeniz FM’de 9.00 ile 12.00 saatleri arasında Sabah Fulyası programını sunuyorum. İnsan kazanmayı, çevremde ki insanlara biraz olsun neşe katmaya çalışırım, karamsar biri değilimdir. Hayata pozitif bakmayı, hatalardan ders çıkarmayı severim. Bu röportajı okuyan dostlara da tavsiye edebilirim. 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Radyoculuk kariyeriniz ilk olarak hangi radyoda ve nasıl başladı? İlk yaptığınız anonsu ve ilk çaldığınız şarkıyı hatırlıyor musunuz?

Fulya İMİK: Radyo Programcılığına Best FM’de asistanlık yaparak başladım. Uzun süre sektörün önemli isimleri ile çalıştım (Cem Arslan, Ceyhun Yılmaz). Ustalar çok şey kattılar bana ki hala akıl hocalığımı yapıyorlar, ustalarıma çok şey borçluyum. Sonrasında Baba Radyo’da ‘Dert Ortağı Fulya’ programı ile ilk yayın hayatım başladı. İlk anonsumda potansı açmayı unuttum 🙂 İlk anonsumu sadece ben duymuş oldum 🙂 Çok heyecanlıydım 🙂 İlk çaldığım şarkıda Esra Özmen ‘Sev Yeter’di.

 

Erhan YİĞİTCAN: Karadeniz FM ile tanışmanız nasıl oldu? Programınızın içeriği nedir ve nelerden bahsediyorsunuz? Ayrıca programlarınızda sık sık Facebook’tan canlı yayın yaparak dikkatlerden kaçmıyorsunuz 🙂

Fulya İMİK: Baba Radyo’dan ayrıldıktan sonra Karadeniz FM ile görüştüm ve kabul edildim. Karadeniz FM’de ‘Sabah Fulyası’ programını icra ediyorum, üç saat boyunca Toplumsal Olaylar, Hava Durumu, Yol Durumu, Pratik Bilgiler, Tarihte Bugün köşelerimiz var. Ayrıca dinleyicilerin konuşmak istediği her konuya da değiniyoruz. Bir yayıncı olarak, sosyal medyayı aktif kullanmaya çalışıyorum. Facebook canlı yayınları da yayına renk katıyor. Dinleyicilerimiz çoğu zaman stüdyo hallerimizi merak ediyor, onları yanımızdaymışlar gibi hissettiriyor görüntülü yayınlar…

 

Fulya İmik | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki neden Radyo Programcılığı’nı tercih ettiniz? Bu sektörü tercih etmenizde ki en önemli etken nedir?

Fulya İMİK: Radyo Programcılığı’na adım atana kadar bir çok meslek grubunda çalıştım, ama hiç bir yerde mutlu değildim. Radyo’da çok mutluyum, bana bu mesleği sevdiren en önemli isim Ceyhun Yılmaz’dır onun programlarını çok dinlerdim bana radyoyu Ceyhun Yılmaz sevdirdi diyebilirim.

 

Erhan YİĞİTCAN: Bir radyo müdürü olsaydınız radyonuzun ismini ve tarzını nasıl belirlerdiniz? Çalışanlarınızı nasıl koordine ederdiniz?

Fulya İMİK: İsmi bulmak çok zor ama kesinlikle Arabesk ve Fantezi şarkılar çalardım. Bu tarz şarkıları dinlemeyi çok seviyorum. 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da farklı konulara değinelim… Hayatınızı ya da mesleğinizi kaleme alsanız nasıl bir kitap ortaya çıkarırsınız? İsmini ne koyarsınız mesela?

Fulya İMİK: ‘İmkansız Diye Bir Şey Yok’ olurdu kitabımın ismi. Hayatta hedefleriniz varsa ve o hedeflere ulaşmayı çok istiyorsanız kendinizden ödün vererek, çok çabalayarak o hedefe ulaşıyorsunuz yeter ki isteyin. Benim için imkansız diye bir şey yok, insanoğlu yeter ki bir şeyler yapmak istesin. Ne yapar eder o hedefe ulaşır. Kitap yazmaya karar verseydim bunlardan bahsederdim.

 

Fulya İmik | Röportaj

 

Erhan YİĞİTCAN: Fanatik bir Beşiktaşlı olduğunuzu görüyorum. Beşiktaş’ın her maçını takip eder misiniz? Takım tutkunuz nereden geliyor?

Fulya İMİK: Beşiktaş’ın hastasıyım, hayatımda büyük bir yer kaplar tutkulu bir sevdam var Beşiktaş’a karşı, içerde ki maçları tribünden izlemeyi severim elimden geldiğince de gitmeye çalışıyorum. Deplasman maçlarını da elbette kaçırmam izlerim. Beşiktaş sevdası çocukluğumdan geliyor, aslında ailem Galatasaraylı 🙂 Ben ailenin asi çocuğuyum hep aykırıyım. 🙂

 

Erhan YİĞİTCAN: Günlük hayatınızda neler yaparsınız? Sosyal mecraları ne amaçla kullanırsınız ve ne sıklıkla paylaşım yaparsınız?

Fulya İMİK: Günlük hayatımda yoğun geçiyor aslında, herkese yetişmeye çalışıyorum. Mutluyum da bu koşturmadan. Sosyal medyayı yayın saatlerimde daha aktif kullanıyorum. Günde en fazla üç paylaşımım oluyor…

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkürler… Son olarak platformumuz Müzrad hakkında neler söylemek istersiniz?

Fulya İMİK: Bizim sektörde olan biten her şeyi Müzrad’dan öğrenebiliyorum. Gayet başarılı bir platform emeği geçen herkesi tebrik ederim.


Etiketler: ,,,,,