Grup Ayna’dan 20. Yıl Çıkışı…

Tam 20 yıl önce ‘Gittiğin Yağmurla Gel’ albümüyle yola çıkan Türk Rock tarihinin kült grubu Ayna, kuruluşunun 20. yılında müzikseverlere 3 albüm, 30 şarkıdan oluşan bir çalışmayla merhaba demeye hazırlanıyor…

 

Şarkıları dillerde türküleşmiş Ayna, özenle seçtiği, en sevilen 30 şarkısını yeniden düzenledi. Yakın zamanda Rüzgar Yapım etiketiyle tüm platformlarda dinleyicilere sunulacak olan ilk albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Üçlemenin 2. ve 3. albümleri de 2017 yılı içerisinde müzikseverlerle buluşacak.

 Grup, albümün çıkış şarkısı olarak seçilen ‘Severek Ayrılanlar’ın klibi için, başarılı yönetmen İmre Haydaroğlu ile çalışmaya başladı.

 

Albüm Hakkında

2015 Sonbahar’ında Rüzgar Yapım stüdyolarında yapımına başlanan albüm, yaklaşık 1.5 yıl süren uzun bir çalışmanın ardından son halini almak üzere. Albümdeki şarkıların kayıtları ve miksleri için Kaya Sevinç ile çalışan grup, mastering için de Sterling Sound’dan üç Grammy ödüllü Joe LaPorta ile anlaştı.

 

Geçen 20 yıl içinde onlarca albüme, yüzlerce şarkıya imza atan, şehir şehir, kasaba kasaba, köy köy bütün Türkiye’yi defalarca dolaşıp 2000’in üstünde konserde, milyonlarca müzikseverle birlikte şarkılarını hep bir ağızdan söyleyen grup, “Biz yine sizin oraya geleceğiz hep beraber şarkılar söylemeye.“ diyor.


Etiketler: ,,,