Gülşen ve Edis’ten Ortak Çalışma: ‘Nirvana’

Pop müziğin başarılı isimleri Gülşen ve Edis’in işbirliği yaptığı ‘Nirvana’ isimli şarkıları müzikseverlerin beğenisine sunuldu!

 

Londra’da başladıkları single hazırlığını pandemi öncesinde tamamlayan ikili, erteledikleri projelerini müzikseverlerle buluşturdu. Sözü ve müziği Gülşen, Edis ve Emrah Karakuyu’nun ortak çalışması olan şarkının düzenlemesi ünlü aranjör Ozan Çolakoğlu tarafından yapıldı. ‘Nirvana’nın cesur, yenilikçi ve etkileyici olarak tanımlanabilecek split screen (bölünmüş ekran) teknolojisiyle çekilen klibi, kendi alanlarında yaptıkları farklı işlerle isimlerinden sıkça söz ettiren Serkan Şedele ve Emre Güven imzası taşıyor. Yine Emre Güven ve Serkan Şedele’nin çektiği fotoğrafların kreatif direktörlüğünü ise Gülşen adına Mahizer Aytaş, Edis adına Olga Şerbetçioğlu üstlendi. Son dönemde sosyal medyada sık sık karşımıza çıkan split screen teknolojisi klipte sinematografik bir anlatımla kullanıldı. Bu teknikle Gülşen ve Edis farklı zamanlarda bulundukları mekanda aynı anda buluşmuş gibi gösterilerek şaşırtıcı bir illüzyon yaratıldı.

 Edis; “Biz klip sekansları boyunca Gülşen ile hiç bir araya gelmedik. Ama ekranda yan yanaymış gibi görünüyoruz.” dedi. Klibin akış hikayesi özel olarak beden dili ve hafızaya dayalı bir senaryo şeklinde yazıldı ve koreografi olarak hayata geçirildi. Simetrik hareketlerin her detayıyla birbirini tutması gerektiği için Gülşen ve Edis, 2 ay boyunca özel eğitmenler eşliğinde koreografi çalıştı. Gülşen ise; “Şarkının hikayesinde aslında karşılıklı duyduğumuz hayranlık var. Birbirimize yazdık bu şarkıyı…” dedi.

 


Etiketler: ,,,,