Halil Aşıran

Son FM Ceo’su Halil Aşıran ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

 

İşte O Röportajı !..

 Erhan YİĞİTCAN: Öncelikle merhabalar Halil Bey… Nasılsınız? Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

Halil AŞIRAN: Merhabalar Erhan Bey… Kendimden bahsedecek olursak 30 yaşında kendini sadece radyoya adamış bir adam diyebilirim. 4 yıldır Türkiye’de yaşayan ve hala hayali kaptanlık (pilot) olan birisiyim.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Müzik kutusu olarak nitelendirilen “radyo” sizin için nasıl bir değer taşıyor?

 

Halil AŞIRAN: Radyo bende büyük bir değer taşıyor. 1986 yılında yani 1 yaşımda tanışmışım radyoyla tabi ben hiç birşey hatırlamıyorum ama abim o yıllarda Hollanda’da ilk kaçak radyosunu kurmuş ve herhalde doğuştan aşılanmışki hayatımı radyoya adamışım.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, sizce dinleyicilerin radyolardan veya radyoculardan beklentisi nedir? Bu beklentiyi radyo ve radyocular karşılıyorlar mı?

 

Halil AŞIRAN: Dinleyicinin beklentisi haliyle müzik ziyafeti ve istedikleri müzik bunu istek programına katabiliriz. Diğer türlü programların yavaş yavaş bittiğinin farkındayızki dijital radyoculuk aldı başını gidiyor. Kısacası dinleyiciye istediği tarzda müzik zevkini verebilmektir.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Başarılı olmak için eğitim şart muhakkak tabii ama radyocu olmak için eğitimin dışında yeteneğin de olması şart mı sizce, yani yeteneği olmayan arkadaşların sadece eğitim alarak bu işi yapabilmeleri mümkün mü, ya da eğitim olmadan sadece yetenek yeterli mi?

 

Halil AŞIRAN: Bence eğitime gerek yok çünkü bu bir yetenek işidir.  Eğitim alanlar iş bulamıyor radyolarda çünkü yeteneğe bakılıyor tabi bu benim şahsi görüşüm.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, sizce radyo patronları radyoyu ticarethane olarak görmeli midir? Nedeniyle birlikte açıklayabilir misiniz?

 

Halil AŞIRAN: Ticarethane demeyelim buna ama herkesin ekmek teknesi diyebiliriz. Haliyle gelir olmazsa ne sunucu kazanır ne radyo ayakta durur. Fakat bunu abartmamak şartıyla yok bal reklamıdır yok bilmem ne reklamıdır aşırıya kaçar o tür radyoların patronları evet işi sadece ticarethane olarak görüyor.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Biraz da Son FM’den bahsedelim, malum yeni gelişmeler yaşanıyor. Son FM’ in yeni yayın döneminde nasıl bir yayın politikası olacak ve bu kadroda hangi programcılar yer alacak?

 

Halil AŞIRAN: Son FM şuan bir sessizliğe büründü ve pusuda yatar gibi bekliyor. Radyo programcıları büyük ihtimalle olmayıp dinleyicilerine müzik ziyafeti sunacak gibi gözüküyor. Son FM hakkında diyebileceklerim şimdilik bu kadar.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Günümüz müzik sektörünün geleceği ve albümlerin dijital ortamda yayınlanması hakkında neler söyleyebilirsiniz?

 

Halil AŞIRAN: Valla bu konuda kitap bile yazılır, ama kısaca şunu diyebilirim piyasada fazla sanatçı yok :)).. Dijital ortamda yayınlanması iyidir bilgisayarlarda bile laptoplarda özellikle cd-rom’lar kaldırılıyor.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Dinlemekten zevk aldığınız sanatçılar hangileridir, hangi müzik türünden hoşlanıyorsunuz?

 

Halil AŞIRAN: Her türden hoşlanırım fakat Arabesk sevdasından hiç bir zaman vazgeçmem. Müslüm, Orhan, Ferdi tek zevk aldığım sanatçılar..

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Peki, yeni projeleriniz ya da hedeflediğiniz bir çalışmanız var mı? Varsa bu çalışmanızı hangi alanda gerçekleştireceksiniz?

 

Halil AŞIRAN: Evet yeni projemiz var, çok yakında sizlere açıklayacağız.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Takipçilerinizin sizi sosyal medyada takip etmesi için iletişim adreslerinizi bizimle paylaşır mısınız?

 

Halil AŞIRAN: Facebook, Twitter ve Instagram’da KaptanHalil ismini aratarak bana ulaşabilirler.

 

 

Erhan YİĞİTCAN: Röportaj için teşekkür ederiz. Son olarak yeni sitemiz Müzrad ile ilgili neler söylemek istersiniz?

 

Halil AŞIRAN: Röportaj için ben teşekkür ederim ve Müzrad’a yayın hayatında başarılar diler uzun ömürlü olmasını temenni ederim. Umarım istediğiniz hedefe ulaşır ve hedefinizdeki hedeflere tek tek ulaşırsınız.


Etiketler: ,,,,,,