İlker Özdemir’in İlk Solo Albümü Raflardaki Yerini Aldı!

Türk Pop Müziğinin efsane söz yazarı Aysel Gürel’in manevi oğlu ve müzik dünyasında yirmi yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışı sahne performanslarıyla tanınan İlker Özdemir’in ilk solo albümü “Yağmurlar” tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.

 

2015’in son günlerinde dijital platformlarda yayınlandığı günden itibaren dinleyici listelerinde hızla yükselen ve albüme adını veren, sözü ve bestesi İlker Özdemir’e ait “Yağmurlar” düetinde sanatçıya efsane ses Zerrin Özer eşlik ediyor.

 Murat Engin’in aranjeleri ve ülkemizin önde gelen müzisyenleri İsmail Soyberk, Cihat Akyıldız ve Mert Türkmen’in eşliği ile akustik olarak kayıt edilen albümdeki en hareketli şarkı olan”Yandım Yandım”ın sözü ve bestesi Kubat’a ait. Kubat, aynı zamanda “Yandım Yandım” a sesiyle de eşlik ediyor.

 

İlhan Şeşen’den New York, Suavi’den Yıllar Sonra, Barış Bilgili’den Çalsın Sazlar ve sözü ve bestesi sanatçının kendisine ait “Ayrılınca”, İlker Özdemir’in yorumuyla dinleyicilerin beğenisine sunuluyor.

 

Sözleri Aysel Gürel’e, bestesi İlker Özdemir’e ait “Martı” düetinde ise sanatçıya Betül Demir eşlik ediyor.

 

Uzun yıllar süren çalışmalarında sayısız sanatçıya eşlik eden ve bu önemli isimlerin manevi destekleriyle albümünü tamamlayan İlker Özdemir’in, takipçileri tarafından da merakla beklenen albümü “Yağmurlar”, Avrupa Müzik markası ile tüm müzik marketlerde.


Etiketler: ,,,,,,,,,