Kadınların Radyo Dinleme Oranları Yükseliyor!

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay en az 5 bin hane ve 7500 birey ile yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Kasım 2015 sonuçları açıklandı.

 

Türkiye genelinde radyo dinleme oranları hem hane bazlı hem bireysel bazlı sonuçlarda yükseldi. Hane bazlı radyo dinleme oranlarında Türkiye geneli sonuçlar bir önceki aya göre yüzde 2,5 artarak yüzde 47,5 oldu. Bireysel bazda sonuçlara göre de kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4’ten yüzde 41,7’ye yükseldi.

 Bireysel bazlı radyo dinleme sonuçlarına göre;

  • Bireysel bazlı sonuçlarda toplam dinleme oranı yüzde 46,5’e yükseldi.
  • AB SES grubu bireylerinde radyo dinleme oranı yüzde 50’den yüzde 54,6’ya yükseldi.
  • İstanbul’da bireysel bazda radyo dinleme oranı yüzde 39,6’dan yüzde 43,9’a yükseldi..
  • Kadınların radyo dinleme oranı yüzde 39,4’ten yüzde 41,7’ye yükseldi.
  • Çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4 oldu.                   Bu sonuçtan bireylerin ofiste ve yolda (sabah ve akşam drive time) daha çok radyo dinledikleri çıkıyor.
  • Yükseköğretim mezunlarının radyo dinleme oranları yüzde 53,7 olurken; lise ve altı okul mezunlarının radyo dinleme oranları da yüzde 45,4’e yükseldi.

 

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay: “Radyo Reyting Araştırmamızın Kasım 2015 sonuçlarında hem birey hem de hane bazında radyo dinleme oranlarının önemli oranda arttığını görüyoruz. Kadınların radyo dinleme oranları da yüzde 2,5 kadar artış gösterdi. Bir diğer önemli veri ise çalışanların radyo dinleme oranı yüzde 56,4 iken çalışmayanlarda bu oran yüzde 40,4.  Bu sonuçtan da çalışanların ofiste ve yolda, sabah ve akşam drive time dediğimiz işe giderken – işten dönerken daha çok radyo dinlediğini çıkartıyoruz.”  dedi.

 

muzrad_kadinlarin-radyo-dinleme-oranlari-yukseliyor2


Etiketler: ,,,,,,,,