Kalben Dorock XL İstanbul’da!

8 Şubat 2017 22:00Dorock XL, İstanbul

Ayakta – 39.50 TL

Şarkıcı ve söz yazarı Kalben, 8 Şubat’ta Dorock XL sahnesinde sevenleriyle buluşuyor…

 

Müzik ile ilgilenmeye 8 yaşında annesinin aldığı klavye ile başlayan Kalben, ilk gitarına 14 yaşında sahip oldu.

 

17 yaşında burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 21 yaşında mezun oldu. Çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra 2008’de okula döndü ve Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yaptı. Anı saklamanın yolları ve yadigarlar üzerine tez verdikten sonra iş bulmak için İstanbul’a taşındı. Universal Pictures bünyesinde marka müdürü olarak başladığı İstanbul yolculuğunda senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli işlerle meşgul oldu.

 

Ankara’da ve İstanbul’da, özlemle ve nadiren müzik yapmaya, konser vermeye devam etti. Küresel bir ev konserleri oluşumunun İstanbul ayağında verdiği 30 dakikalık konserden yayınlanan Sadece videosu ile müzik kariyerine resmen başlamış oldu. 2015 yılında yola Berkant Ali İncesaraç ile devam eden Kalben, 2016’nın Şubat’ında kendi adıyla ilk albümünü dinleyicilerle paylaştı. ‘Saçlar’, ‘Sadece’, ‘Haydi Söyle’ ve ‘Doya Doya’ gibi şarkılarıyla kısa süre içinde genç ve çok özel bir neslin sesi , soluğu oldu. Albüm, yılın en çok satan ve dinlenen albümlerinden biri olarak altın plak aldı. Tüm bu başarılar, Kalben ve KA Takımı’nı müzikle Türkiye’nin dört bir köşesine götürdü.

 

Çeşitli dergilerde yazmaya çizmeye ve müziğini Anadolu’nun en ücra köşelerine bile ulaştırmak üzere konserlerine devam eden Kalben’in ‘Lulu’nun Maceraları’ adında bir çocuk kitabı serisi de bulunuyor…

 

Bilet Satın Al


Etiketler: ,,,