Kalben’den Yeni Albüm: ‘Kalp Hanım’

Kalben; iki stüdyo albümü, bir EP ve birçok sanatçıyla düetlerden; şehirlerden, ülkelerden, kıtalardan ve binlerce kalpten süzülen 11 şarkılık üçüncü stüdyo albümü ‘Kalp Hanım’ı yayınladı!

 

Sözü müziği Mete Özgencil’e ait ‘Bende Kal’ dışında albümde yer alan tüm şarkılar Kalben’e, düzenlemeleri ise Genco Arı’ya ait. Yankılar; Avrupa Var Amerika Var, Kasımpatılar, Leyla’nın İzleri, Son Bir Gece, Seni Özlerim, Gezegen, Son Adalar, Çiçekçi ve Kalp Hanım kırılan, dökülen, kaybolan ve çürüyen eşyalara değil; insan kalbine, yaşayan her şeye yazılmış şarkılar…

 Sevgi ve umut beslemekle alakalı hikayeleri anlatan Kalben, kendine “Nasılsın?” sorusunu sormadan geçen yılların bedelini; özgürce dans ederek, toprağının gerçeklerini kabul ederek, bedenini ve varlığını iyimser gözlerle irdeliyor. Sevdiklerinin kahramanı olmak, zırhlar taşımak, aidiyetsiz ve yersiz hissetmek istemediğini anlatan Kalben, bu albümde sadece içinden gelen şarkıları söylüyor. Sanatçı: “Özgürlük, hepimize en çok yakışan başarı. Birbirimizi doğduğumuz toprakla, köklerimizle, dillerimizle, renklerimizle, inançlarımızla, cinsiyetlerimizle ve kimliklerimizle değil; kalplerimizle kabul ettiğimiz günlerin ümidine!” diyor.

 


Etiketler: ,,